23. října 2023 00:04

9 věcí, které nevíte o Transformers 5: Jak přesně Poslední rytíř zazdil další díly?

Velké finále transformeří ságy původně nemělo být jejím velkým finále...

V neděli večer se na COOLu zastaví epická řežba Transformers: Poslední rytíř. Mark Wahlberg a Bumblebee se v ní vrátí, aby odhalili, proč Země vlastně tak láká roboty – a jak daleko do minulosti jejich zájem sahá! Jde o pátý a poslední film série zahájené prvními Transformers se Shiou LaBeoufem – a i tentokrát vám nabízíme vše zajímavé, co s ním souvisí.

09) Pětka přímo navazuje na čtyřku (alias Transformers: Zánik) z roku 2014. Ta byla prvním filmem, v němž se ukázal Wahlberg jako drsňák Cade Yeager, jenž nahradil Shiova kluka z prvních tří dílů. Také Wahlberg se měl dočkat tří filmů – nakonec to ale nevyšlo zrovna tak, jak si filmaři plánovali…

08)Jednou z posil v pětce je i legendární Steve Buscemi (Con Air, Fargo), jenž v originálním znění namluvil robota Daytradera. Režisér Michael Bay chtěl Buscemiho obsadit již do role agenta Simmonse v původních Transformerech z roku 2007, ale byl tehdy nasmlouvaný na jiný film.

07) Michael Bay je velkým milovníkem psů, a tak do pátých Transformerů obsadil i psíka Freyu trpícího epilepsií, který měl předtím problém získat domov. Zrovna tohle jste od Pana Blockbustera nečekali, že?

06) Poslední rytíř je s rozpočtem 217 milionů dolarů nejdražším dílem Transformers. Jednička přitom stála jen (dnes už na podobné velkofilmy nuzných) 150 milionů.

05) Ačkoliv se „policejní“ Deception Barricade dočkal své plechové smrti v roce 2011 ve třetím filmu, v pětce se vrátil – a to se zcela novým designem a s novým bourákem. Kontinuita holt nepatří mezi to nejzásadnější, co se u Transformers řeší...

04) Scény, v nichž sir Anthony Hopkins navštíví sídlo britského ministerského předsedy, se v říjnu 2016 točily ve skutečné ulici Downing Street – tedy v sídle britského ministerského předsedy! Naopak s jiným premiérem měli filmaři smůlu – natáčení v Churchillově paláci vzbudilo kontroverzi, a to tak kuriózní, že jsme jí věnovali samostatný článek.

03) Michael Bay dopředu řekl, že jde o jeho už vážně úplně poslední transformeří film. Což sice původně řekl i o trojce, ale tentokrát už svoje prohlášení opravdu dodržel. I kvůli tomu je pětka (chronologicky) posledním filmem v sérii a skončil s ní i Mark Wahlberg.

02) Za konec transformeří série mohly nižší tržby pětky (605 milionů má k povinné miliardě hodně daleko) v kombinaci s jejím vysokým rozpočtem (výše zmíněných 217 milionů dolarů). Producenti sice měli nachystanou nejen šestku, ale i kupu dalších pokračování, tyhle plány ale nakonec putovaly k ledu.

01) Namísto šestky tak série v podstatě začala znovu, a to prequelem/rebootem Bumblebee, který se odehrává v 80. letech. Jako další film pak dorazilo Probuzení monster s novou hereckou skvadrou, celá dějová linie s Shiou Labeoufem a Markem Wahbergem je tedy opravdu definitivně u konce.

Akční sci-fi Transformers: Poslední rytíř začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný