19. června 2023 00:05

9 věcí, které nevíte o šestém Terminátorovi: S kým měl James Cameron velké spory?

Šestý díl Terminátora vrátil do hry legendární Lindu Hamilton, představitelku původní Sarah Connor.

V neděli večer se na COOL prostřílí sci-fi akčňák Terminátor: Temný osud, v němž se Sarah Connor musí po mnoha letech vrátit do akce. Zatím nejnovější díl této ságy může být také dílem úplně posledním – poznejte jeho pozoruhodný vznik a důvody, proč je další návrat Terminátora sázkou na nejistotu.

09) V první řadě platí, že Temný osud přišel po hůře přijaté pětce (aka Genisys) s šalamounským způsobem, jak vyřešit zašmodrchanou časovou linii – navazuje totiž stejně jako pětka na Terminátora 2. Navíc se v něm vrací James Cameron, otec celé série.

08) Ten však neusedl přímo na stoličku režiséra, ale sloužil jen jako producent a scenárista. Sám se přitom nechal slyšet, že nechtěl zasahovat do tvůrčí vize Tima Millera, režiséra Temného osudu, a tak ani na okamžik nenavštívil plac.

07) Temný osud tedy ignoruje události filmů Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003), Terminátor Salvation (2009) i Terminátor Genisys (2015), stejně jako seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008). A v tom se pro některé fanoušky objevil první ze série problémů.

06) Samotné natáčení nicméně proběhlo dost poklidně. Mezi nejzajímavější problémy patřila třeba skutečnost, že se Linda „Sarah Connor“ Hamilton během střílení z filmových kvérů nepřestávala usmívat, a tak se její akční scény dávaly dohromady na mnoho pokusů.

05) Hamilton vůbec byla největší hvězdou filmu – aby se připravila na svou roli, střihla si roční intenzivní fyzický trénink, během něhož jedla jen stravu chudou na uhlohydráty (ty věci, co obvykle můžou za to, že vám jídlo chutná). To celé pod hlavičkou proslulého trenéra Mackieho Shilstona.

04) Natáčecí krasojízda byla ale zakončena studenou sprchou – navzdory tomu, že chtěl Cameron dát Millerovi volnou ruku, v okamžiku, kdy viděl jeho hrubý sestřih, do projektu vstoupil a snažil se film upravit. Dle svých slov považoval Millerovu verzi filmu za „docela hrubou a docela dlouhou“, takže se pánové ve střižně dlouho hádali.

03) Vrátil se také Arnold Schwarzenegger, jemuž při natáčení bylo 71 let. Na place jedničky se přitom proháněl v pouhých 36 letech.

02) Temný osud každopádně měl dost… temný osud. Filmu se v kinech moc nedařilo a jakékoliv ambice na pokračování šly do koše. Jelikož šlo už o třetí pokus o natočení nové generace Terminátora (po Salvation a Genisys), je to velmi pravděpodobně jeho filmový konec.

01) Přesto je velká radost koukat na nové setkání staré party. Pro Lindu Hamilton to byl mimochodem první film, kde byla zcela na špici propagační kampaně – a zároveň jde o první terminátoří film, kde se Arnold ocitl v pozici hráče druhých houslí!

Sci-fi Terminátor: Temný osud začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný