27. března 2023 14:01

7 věcí, které nevíte o Quentinu Tarantinovi: Co by dělal, kdyby netočil filmy?

„Magor z videopůjčovny“ má na krku 60 let... a nesmírně zajímavou minulost!

Vytáhli jsme hrstku zajímavostí o čerstvém šedesátníkovi Quentinu Tarantinovi. Co všechno o něm možná nevíte?

07) Ir, Indián, Ital

Quentin se narodil na 27. března 1963, brzy bude tedy mít narozeniny – mnohem zajímavější než datum jeho příchodu svět je ale jeho etnicita. Tarantino má totiž krom italských a irských předků také trošku indiánské krve z kmene Cherokee. To však už příliš nevysvětluje jeho prostřední jméno. J v Quentin J. Tarantino totiž znamená „Jerome“.

06) Náctiletý pobuda

Quentin nikdy nebyl úplně na formální vzdělání – krátce třeba studoval herectví, což se u něj nakonec příliš neuchytilo. Ostatně i na střední skončil už v 16 letech (!) a byl mimo jiné součástí skupiny napodobující Elvise (!!). No a pak samozřejmě pracoval ve videopůjčovně, což napumpovalo jeho zájem o film na maximum.

05) První a skoro poslední film

Tarantinův první snímek byl samozřejmě náležitě amatérský – jmenoval se My Best Friend’s Birthday a většina štábu byla tvořena jeho kolegy z videopůjčovny. Na celý výsledek už se dnes bohužel nepodíváte – film byl totiž během produkce omylem zničen! Do dnešních dnů přežily jen jeho útržky, které můžete najít na YouTube.

04) Nejprve scenáristou

Tarantino v Hollywoodu začínal spíš jako pisálek – jeho dva rané filmy před Pulp Fiction (Takoví normální zabijáci a Pravá romance) totiž režírovali Oliver Stone a Tony Scott. To se Tarantinovi příliš nelíbilo zejména u prvního z těchto bijáků. Rozhodl se proto, že začne sám režírovat veškeré další náměty (což učinil už u Gaunerů), místo aby je prodával.

03) Spásná filmařina

Tarantino se nechal slyšet, že kdyby nešel do světa filmu, nejspíš by skončil jako kriminálník. S nuznou mzdou ve videopůjčovně a bez skutečné kariéry měl prý k pochybným živlům vždycky blízko. I proto mu šlo Pulp Fiction tak dobře od ruky. Kdyby mu nevyšly umělecké ambice, nejspíš by se do podsvětí vrhnul doopravdy!

02) Manželství na test

Quentin nepůsobí zrovna jako romantický typ, poprvé se ostatně oženil teprve před pár lety – v listopadu 2018 si vzal izraelskou modelku a zpěvačku Daniellu Pick. Dvojice se seznámila už v roce 2009 a dlouho spolu chodila, v roce 2015 se však rozešla, takže... jsou Tarantinovy vztahy podobně turbulentní jako jeho filmy?

01) Velké finále?

Tarantino se mnohokrát nechal slyšet, že chce s filmařinou seknout po 10 filmech zhruba v 60 letech. Momentálně má na triku devět filmů (budeme-li Kill Billa počítat jako film jeden), zdá se tedy, že pokud dostojí svému slovu, můžeme se od něj vážně dočkat už jen jednoho bijáku – dramatu The Movie Critic o Pauline Kael. Vrhne se po něm rovnou do důchodu? Ale kdepak. Spíš ho čeká psaní románů nebo točení seriálů a minisérií.

Zdroj: IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný