10. února 2020 00:10

7 věcí, které nevíte o Sylvesteru Stallonovi: Za jeho mimiku může komplikovaný porod

Sly je bojovník tělem i duší!

V pátek ve 20.15 se na COOLu (doslova) rozjede závodní biják Formule! Jeden z nejslavnějších akčních herců v dějinách si tu střihne větrem ošlehaného pilota, který se snaží o návrat na závodnický trůn – v zásadě jde o Rockyho, v němž je méně steroidů, ale víc benzínu! Sylvester Stallone je však prověřenou značkou, která sama o sobě utáhne i opakující se story. Není se čemu divit, jeho životní příběh totiž jednou vydá na pozoruhodný biják. Sesumírovali jsme všechno, co o něm potřebujete vědět!

07) Pokřivený porod

Nepovšimnout si Slyovy mírně ospalé řeči a asymetrické tváře je prakticky nemožné. Nejde však o vrozený vzhled, ale spíše o... porozený vzhled? Vlivem komplikací při porodu totiž museli doktoři použít chirurgické kleště, které způsobily právě rozenému Slyovi přerušení části nervů na polovině tváře – včetně zhoršené pohyblivosti rtu, jazyka a čelisti!

06) Umělecké vlohy

Věrní fanoušci to nejspíš vědí, ale přesto se to musí stále opakovat – Sly rozhodně není jen herec! Od počátku se na svých filmech podílel i jako scenárista – a netrvalo dlouho a okusil i režijní pozici. Na kontě má také tři nominace na Oscara – dvě za herectví (Rocky a Creed) a třetí právě scénář Rockyho z roku 1976.

05) Neměl se rád s Arniem – ale s kým ještě?

O někdejším soupeření Slye a Arnieho, jež ke konci 80. let přerostlo ve velké přátelství, se toho napsalo habaděj. V době, kdy se Arnold stával slavným, měl totiž Sly pocit, že jej vyšachuje – a oba se tak poháněli vstříc stále maniakálnějším výkonům. Nejen Arnie však byl Slyovým sokem, moc se prý nemusel ani s Richardem Gerem. Nesedli si již na place Pánů Flatbushe (1974), Sly nicméně později tvrdil, že právě on dostal první nabídku na hlavní (mužskou) roli v Pretty Woman, a až po jeho odmítnutí spadla do klína Richardovi. Inu, budeme mu tedy věřit.

04) Drsné dětství

Porodem Slyovy problémy v životě rozhodně nekončily. Prvních pět let života strávil v péči různých pěstounů, protože jeho biologičtí rodiče byli příliš zabraní do vzájemné války. Později řekl, že ho k herectví niterně přiměla právě snaha vyvolat v ostatních emoce a pozornost, jíž se mu v dětství příliš nedostávalo.

03) Scénář Rockyho si napsal sám

Pokud to nebylo dostatečně jasné z úvodního bodu, Sly skutečně má pod čepicí. Hlavním a prvním autorem scénáře Rockyho je on sám – traduje se, že jej k příběhu inspiroval zápas Muhammad Ali – Chuck Wepne z roku 1975. Během dalších tří dnů napsal celou (!) první verzi děje a možná by scénář i prodal rychleji, než se tak jinak stalo. Sly však trval na tom, že si hlavní roli musí zahrát on sám!

02) Mohl hrát v Policajtovi z Beverly Hills

Sly těsně neminul jen roli v Pretty Woman. Byl totiž také první volbou pro roli Axela Foleyho ve slavném Policajtovi z Beverly Hills. Jeho verze slavného filmu měla být mnohem temnější a spíše než akční komedii připomínala akční depku. Produkci se to příliš nezamlouvalo, a tak dostal přednost Eddie Murphy, který na takových změnách netrval. Sly nicméně později natočil vlastní (podobný) biják o drsném poldovi jménem Cobra, nakonec tedy všichni dostali to, co chtěli!

01) (Ne)utajené porno

Na dlouhém počátku své herecké dráhy měl Sly na kontě celou řadu mizerných bijáků, svůj úspěch si tak musel značně oddřít. Na jeden z těchto počátečních filmů se však k jeho smůle nikdy nezapomnělo. Erotický film Party at Kitty and Stud’s z počátku 70. let byl později, když Sly nabral slávu, přejmenován na Italského hřebce a nabral mu špetku poněkud nepříjemné popularity. Video vám samozřejmě neukážeme, když tak si ho najděte sami. Namísto něj vám pustíme jednu kultovní motivační koláž!

Formule! vyrazí na Prima COOL už v pátek ve 20.15.

Sdílejte článek
Štítky Sylvester Stallone Rocky Rambo

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný