12. srpna 2019 08:01

9 věcí, které nevíte o třetí epizodě Star Wars: Kde se měl objevit malý Han Solo?

První trilogie se uzavírá!

Kruh se uzavírá – již v neděli ve 20.00 začíná velké finále prequelové trilogie jménem Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů. Anakinova cesta k temné straně v ní začně nabírat velmi osudové obrátky. A jestli vás zajímá, co všechno se kolem ní dělo za kamerou, můžete to (stejně jako u minulých epizod) zjistit právě tady!

09) Maska Dartha Vadera byla pro Pomstu Sithů sestrojena zcela od nuly. Filmaři ji tentokrát navrhli na počítači a vytvořili tak mnohem přesnější odlitky než v původní trilogii – výsledkem byla Vaderova maska, jež měla mnohem přesnější symetričnost než maska původní.

08) Podobně jako v případě Skryté hrozby se i v Epizodě III vyskytovaly mnohé scény, které měl Lucas v hlavě desítky let. Jednou z nich byla i bitva Wookieů – ta figurovala již v původních náčrtcích Skryté hrozby. Wookiové měli také vystupovat v Návratu Jediů na straně Rebelů, ale filmaři neměli na velké chlupáče rozpočet – a tak vytvořili nové a menší: Ewoky.

07) Když v úvodní bitvě vybuchne loď Separatistů a kus z ní zasáhne Star Destroyer nad ní, uvedený objekt je… kuchyňským dřezem. Trikaři z ILM jej zvolil jako vtípek a doklad, že do tvorby scény dávali „všechno až na dřezy“, jak se praví v anglickém idiomu „everything but the kitchen sink."

06) V bitvě Wookieů se měl původně objevit desetiletý sirotek jménem Han Solo. Toho se měl na konci ujmout Žvejk a vychovat jej – Han měl také hrát roli při lokalizaci Grievouse. Nakonec však na jeho intermezzo (naštěstí?) nedošlo.

05) Ewan McGregor a Hayden Christensen trénovali svou fyzičku i schopnost šermovat (na finální souboj) více jak dva měsíce. Christensen sám například pro film nabral 10 kilo svalové hmoty – pomohl si i tím, že jedl šest velkých pokrmů denně.

04) Kostýmy Wookieů byly pro tento film náležitě vylepšeny – dočkaly se ve stylu skafandrů vnitřního systému chlazení, které uvnitř cirkulovalo chladnou vodu a ochlazovalo tak svého nositele. O něčem takovém mohl představitel Žvejkala při natáčení původní trilogie jenom snít!

03) První sestřih filmu byl dlouhý jako den bez snídaně – první verze měla skoro 4 hodiny. Pokud vám úvodní bitva přišla dlouhá, v této verzi mělo být hůře. Úvodní scéna měla totiž zabrat víc jak hodinu! Část vystřižených scén byla nakonec použita v herní adaptaci.

02) Ewan McGregor se na své převzetí role Obi-Wana náležitě připravil. Dokonce ještě více než v prvních dvou filmech. Nechal si od Lucasfilm udělat speciální sestřih všech scén Aleca Guinnesse, původního Obi-Wanova představitele, a sjížděl pásku tak dlouho, dokud se ho nenaučil perfektně imitovat.

01) Podle dabéra Amheda Besta, který namluvil Jar-Jara, původně Epizoda III obsahovala scénu, v níž Palpatine po převzetí moci cynicky děkuje Jar-Jarovi za to, že mu o díl dříve dopomohl k zisku zvláštních pravomocí! Ať už je to vti, anebo ne, rozhodně by podobná momentka retrospektivně Jar-Jarovi patřila…

Star Wars: Epizoda III Pomsta Sithů začíná už v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný