5. srpna 2019 10:20

9 věcí, které nevíte o druhé epizodě Star Wars: Co jí provedli Spider-Man a Pán prstenů?

Takhle umírá svoboda – za bouřlivého potlesku.

Již tuto neděli ve 20.00 pokračuje na Prima COOL naše jízda ságou Star Wars – tentokrát přijde řada na Epizodu II s útočícími klony! Znáte všechny pikantnosti z jejího natáčení?

09) Původní pracovní názvem filmu, který měl bránit únikům scénáře, zněl „Jar-Jar’s Big Adventure“. Jízlivá produkce jej zvolila ve zjevné narážce na Gunganovu „popularitu“ mezi fanoušky.

08) Produkce na natáčení alokovala rekordní rozpočet 120 milionů dolarů. To je více než v případě Pomsty Sithů z roku 2005 – sumu překonala až Epizoda VII z roku 2015.

07) Stejně jako Ewan McGregor (Obi-Wan) ve Skryté hrozbě, i Hayden Christensen (Anakin) dělal během šermovaček pusou zvuky světelných mečů. Tentokrát už to nikoho v postprodukci nevyděsilo – George Lucas na place sám řekl, že zvukaři později přidají mnohem lepší zvukové efekty, než co šlo Christensenovi z úst.

06) V rámci filmu se dá najít celá řada okamžiků, kdy Klony útočí propojují skrz naskrz celou sérii. Například po přestřelce mezi Obi-Wanem a Jango Fettem v asteroidovém poli se náš lovec lidí (a potažmo i jeho synátor Boba!) naučí trik ohledně schovávačky mezi asteroidy. To pak přijde draho Hana v Impérium vrací úder, kde Boba jeho lest díky zkušenosti svého otce prokoukne.

05) Když Anakin likviduje Tuskeny, v pozadí můžete krátce slyšet hlas Qui-Gona. Nejde o náhodu – podle kánonu se jeho duch snažil masakru zabránit, ale neuspěl. Podle příběhů dokreslujících pozadí přitom únos Anakinovy mámy není náhoda – Tuskeny totiž ve snaze manipulovat s Anakinem zaplatil hrabě Dooku.

04) Ale občas tomu chtěl i osud sám, že se filmy propojovaly. Například chvíli předtím, než se Anakin vydá za svou máti drženou Tuskeny, kamera krátce zabírá stín jeho a Padmé. V ten okamžik Anakinův stín připomíná stín Darth Vadera. Nešlo přitom o záměr, ale o náhodu!

03) Jindy však štěstěna přála štábu méně. Drtivá většina filmu se natáčela na modrém pozadí a jen relativně málo scén si žádalo skutečné kulisy. Jednou z nich scéna v baru na Coruscantu – Hayden Christensen (Anakin) později řekl, že si její natáčení velmi užíval. Konečně totiž netrádoval jenom před zeleným pozadím…

02) Jednalo se o jediný film ságy, který nebyl tržebním rekordmanem toho roku ve Spojených státech. Jeho 302 milionů dolarů totiž v roce 2002 překonal Pán prstenů: Dvě věže (339 milionů) a Spider-Man (403 milionů).

01) Jde o poslední Star Wars, které v Americe vyšly na VHS. Následující Pomsta Sithů se sice dočkala kazet v Austrálii nebo Velké Británii, v USA se ale dala sehnat pouze v revolučním novém formátu jménem DVD.

Starwarsácké klony zaútočí na Prima COOL v neděli ve 20.00!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný