5. dubna 2019 12:23

9 věcí, které nevíte o SpongeBobovi: V seriálu se objevil i Johnny Depp

SpongeBob míří do třetího rozměru!

V sobotu ve 20.00 vám bude na COOLu dělat společnost SpongeBob. Navzdory digitální animaci film pochází přímo od spolutvůrce kresleného animáku Paula Tibbitta a naše podvodnická sestava se v něm vydá na souš, aby zajistila tajný recept Křupavého kraba, který zcizil zlotřilý pirát Hambivous. Než se spolu s nimi vydáte mimo bezpečí Zátiší Bikin, poznejte o SpongeBobovi, co jste ještě nevěděli!

09) Prapůvodně byl SpongeBob odvysílán v USA 1. května 1999. Tehdy šlo ještě o pilotní verzi – seroš samotný začal až 17. července téhož roku. Ještě než skončila 1. série, absurdní humor a bizarní postavy si vysloužily celosvětovou popularitu. SpongeBobovi navíc k rychlé slávě dopomohl i bující internetový svět.

08) Jenom o pět let později, 19. listopadu 2004, došlo na premiéru filmové mutace SpongeBoba. Naše sobotní Houba na suchu je tedy už druhým filmem v řadě. Seriál pak už má celkově 12. sérií – a nezpomaluje!

07) Naše houba v kalhotách možná působí trochu nemainstreamově, ale opak je pravdou! Během prvních deseti let svého života SpongeBob vydělal 8 miliard dolarů (!) a odhaduje se, že kolem 60 % příjmů Nickelodeonu pochází právě z jeho vysílání a merchandisingu.

06) Podobně jako Simpsonovi, také SpongeBob v průběhu své historie přilákal celou řadu celebrit. Mimo jiné si v něm střihli roli třeba zpěvačka Pink, Will Ferrell, Robin Williams nebo Johnny Depp!

05) Existuje fanouškovská teorie, podle níž je SpongeBob sofistikovou protiválečnou agitkou. Skutečnost, že se děj odehrává v místě jménem Bikini, kde proběhl první velký poválečný atomový test, spolu s přítomností "zmutovaných" mluvících podvodních živočichů naznačuje, že si místní živočichové prošli ozářením a změnili se na postavy, jaké známe ze SpongeBoba. Alespoň tedy v mysli některých fanoušků!

04) Seriál navzdory svému úspěchu několikrát přežil vlastní smrt. Jeho produkce původně skončila v roce 2002, kdy se Stephen Hillenburg a Derek Drymon rozhodli, že se chtějí plně soustředit na tvorbu prvního filmu. Ten měl být "velkým finále" seriálového příběhu. Nickelodeon však z pochopitelných důvodů chtěl v seriálu pokračovat. Nakonec se tak stal jeho hlavním scenáristou Paul Tibbitt.

03) SpongeBob je ve vysílání tak dlouho, že přišel o dva dabéry. Ernest Borgnine zemřel v roce 2012, Tim Conway pak ještě žije, příznaky demence mu však již nedovolují pracovat. Jejich postavy, totiž Supermořec a Ploutvokluk, jsou v seriálu k vidění stále, jen už nemají tolik prostoru, protože nemluví.

02) Letos v únoru bylo oznámeno, že se připravuje spin-off SpongeBoba! O čem přesně bude, zatím můžeme jen hádat, je však znát, že se s touhle značkou budeme v telce potkávat ještě dost dlouho.

01) Prapůvodní autor SpongeBoba, scenárista Stephen Hillenburg, zemřel loni 26. listopadu na roztroušenou sklerózu. Jeho odkaz však skrze SpongeBoba žije dále – a to i ve filmovém světě!

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný