13. prosince 2021 00:06

9 věcí, které nevíte o Souboji s rodinou: Skutečně se hlavní hrdinka potkala s Rockem?

Skutečný příběh skutečné wrestlerky... v němž nechybí samotný Rock!

V sobotu večer na COOL dorazí sportovní komedie Souboj s rodinou. Mladé britské děvče se tu rozhodne vydat se vstříc dráze… wrestlingové zápasnice, což je o to pozitivnější, že jde o skutečný příběh. V čem si ale musel film poupravit příběh skutečné Paige? A setkala se i v reálu s Rockem? Poznejte, co nevíte o Souboji s rodinou!

09) Na počátku vzniku Souboje s rodinou byl skutečně sám Rock. Ale nikoliv tak, jako ve filmovém příběhu. Rock totiž během natáčení Rychle a zběsile 6 viděl dokument The Wrestlers: Fighting with My Family, který popisoval příběh skutečné Paige jakožto dívky v rodině posedlé wrestlingem. A přišlo mu, že jde o ideální téma na celovečerní film. Okamžitě proto začal se svými kamarády od filmu na něčem takovém pracovat…

08) Původní příběh musel být pro filmové účely samozřejmě značně upraven. Film třeba vůbec nezmínil, že za sebou Paige již před úspěchem ve WWE měla dlouhou dráhu jako šampionka NXT, a kratičká scéna v NXT je zcela odlišná od toho, jaký měli fanoušci k Paige vztah. To ale není zdaleka jediná změna, byť původní jádro úspěchu britské holky ve WWE je zcela skutečné.

07) Ani Johnson sám nepotkal Paige před příchodem její slávy tak, jako když se ve filmu potkají v zákulisí, natožpak aby potkal její rodinu. To se samozřejmě později změnilo s natáčením filmu, ale je to vlastně jen ilustrace toho, že to skutečná Paige měla ještě těžší než její fiktivní verze. Ale o tom, v čem se film liší oproti skutečnosti, si ještě povíme níže.

06) Papínek Paige, tedy řízek jménem Saraya-Jade Bevism byl poněkud zklamán, že ho ve filmu bude hrát Nick Frost, a to hlavně z toho důvodu, že neměl nejmenší páru, kdo to Nick Frost je. Pokud by si sám měl vybrat herce, byl by to Ray Winstone, klasický britský veterán, který byl v mládí též boxerem. I kdyby měl však Ray čas, v době práce na Souboji s rodinou mu bylo už skoro 60 let – takže je klika, že Bevism poté, co film viděl, prohlásil o Nicku Frosti, že „je vlastně docela dobrý“.

05) V rámci úprav původního reálného příběhu vypadl z filmu i jeden celý člen rodiny Knightů. Je to totiž také jediný člen famílie, který není pominutý ze světa wrestlingu – živí se jako zubař!

04) Film se zcela akurátně natáčel v Paigině domovině v anglickém městě Norwich a jeho blízkém okolí, zejména v pobřežním městečku Great Yarmouth.

03) Asi největším přešlapem proti realitě je chování diváků NXT vůči Paige jako k někomu, koho nemají rádi. V reálu totiž měla Paige za sebou dlouhou anabázi v NXT, kterou film v zájmu příběhu víceméně přeskakuje. Pokud něco, diváci NXT by jí spíš hlasitě fandili.

02) Postava trenéra Vince Vaughna je také poněkud vycucána z prstu. Ve skutečnosti má každý wrestler vlastního trenéra a navíc jsou další trenéři pověřeni různými specifickými tréninky. Během počátku Paige na to vše sice dohlížela jedna osoba, šlo však o wrestlera Dustyho Rhodese, nikoliv o Vaughnovu postavu.

01) Během finální bitky se jeden z chvatů oponentky Paige nazývá „Black Widow“. To je, jak dnes už ví i každé malé dítě, jméno superhrdinské agentky, u které Florence Pugh přebírá pochodeň po Scarlett Johansson. Občas se to prostě trefí!

Souboj s rodinou začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný