20. ledna 2020 00:10

9 věcí, které nevíte o Sin City: Kterou scénu točil Tarantino?

Vítejte v černobílém filmovém světě Franka Millera a Roberta Rodrigueze.

Komiksová klasika Sin City: Město hříchu vám na COOLu ve čtvrtek ve 22.20 připraví zážitek, který v roce 2005 ohromil všechny filmové fanoušky. Atmosférická gangsterka plná tlumených barev dává okusit cosi jako Pulp Fiction ve světě, kde se na cenu života příliš nehraje. Geneze vzniku filmu nicméně byla pohnutá – tím překvapivější však je, že bylo samotné natáčení velmi zábavné.

09) Prapůvodní předlohu Sin City napsal a nakreslil v revolučním černobílém podání Frank Miller mezi lety 1991 až 1992.

08) I když Hollywood mnohé Millerovy adaptace zeslonil, Rodriguez jej přesvědčil natočením "demoverze" filmu – scény Customer Is Always Right s Joshem Hartnettem a Marley Shelton, jíž chtěl Millerovi dokázat, že věrnou adaptaci Sin City lze udělat. Miller nakonec uznal, že má pravdu – a tak se začali shánět herci a vyrazilo se na plac!

07) Sin City je slavné pro svůj obří ansámbl od Bruce Willise přes Jessicu Albu až po Elijaha Wooda. Občas však herci získali role i notně kreativně – Michael Madsen si tak našel Roberta Rodrigueze na párty oslavující dokončení Kill Bill 2 a přímo se ho zeptal, jak je hergot možné, že mu nebyla nabídnuta žádná role v Sin City! Rodriguez pokrčil rameny a jednu roli mu okamžitě přihrál.

06) Biják byl jedním z prvních čistě digitálně natočených filmů vůbec – většina kulis neexistovala a filmaři sestavili jenom 3 skutečné, fyzicky existující lokace: bar, kuchyni Shellie a chodbu v nemocnici. Zbytek všech lokací existuje jenom v počítači.

05) Narazit lze i na povědomé předměty – samurajské meče, kterými Miho (Devon Aoki) porcuje poldy i mafiány v segmentu prostitutek, jsou ty samé, jimiž se šílených 88 maníků Yakuzy snažilo naporcovat Nevěstu v Kill Bill. Režisér Quentin Tarantino si je prý v garáži schovával "pro zvláštní příležitost".

04) Automobilovou rozmluvu mezi Clivem Owenem a mrtvým Jackiem natočil Quentin Tarantino. Za svou účast přitom dostal jediný dolar. Šlo o splacení podobného kontraktu Roberta Rodrigueze z Kill Bill 2, k němuž Rodriguez za dolar složil hudbu.

03) I když hráli ve stejném filmu, a dokonce i ve stejných scénách, Mickey Rourke (Marv) a Elijah Wood (Kevin) se nesetkali až do premiéry – natáčení na zeleném pozadí a selektivní stříhání s sebou zjevně nese jistá úskalí!

02) Jessica Alba měla ve filmu původně hrát zcela nahá – scénář totiž operoval s tím, že Nancy ukáže úplně všechno. Alba se však zařekla se ve filmech nesvlékat, a tak musel Rodriguez v několika scénách přihodit hadřík navíc.

01) Jednou v noci během natáčení uspořádal Rodriguez v baru poblíž místa natáčení koncert své rockové kapely. Předskokanem mu byl Bruce Willis s vlastní kapelou Accelerators. Ojedinělé události se zúčastnili herci a štáb jak Sin City, tak i Temného obrazu, který se natáčel poblíž. Výdělky nakonec šly na charitu. I film, v němž se lidé střílí do hlav, tak může nakonec vykonat něco pro dobro světa!

Sin City: Město hříchu začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný