11. února 2019 19:51

9 věcí, které nevíte o druhém Sin City: Koho měl hrát Johnny Depp?

Vraťte se do nebezpečného Města hříchu.

Už podruhé se na Prima COOL budete moct podívat do Města hříchu – Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil totiž začíná už v sobotu ve 22.35. I tentokrát sedí na režisérské stoličce Robert Rodriguez a i tentokrát se před kamerou sejde pořádný ansámbl nejslavnějších herců. Znáte všechny zákulisní příběhy?

09) Zatímco první Sin City bylo i jedním z prvních filmů, které byly natočené skoro celé na zeleném pozadí, dvojka přichází v éře, kdy se touto metodou natočila třeba většina Hobita. Je tedy znát, že byla jednička dost revolučním bijákem!

08) Režisér Rodriguez původně zvažoval, že by pro film adaptoval nejdelší komiksovou knihu ze světa Sin City jménem Hell and Back. Nakonec však potíže s obsazením hlavní role měly za následek změnu plánů a návrat k povídkovému formátu. Filmaři tak adaptovali několik známějších děl (včetně hlavní Ženské) a Hell and Back si ponechali… možná na někdy jindy.

07) Hlavní roli měl v původní adaptaci Hell and Back hrát Johnny Depp. Na jeho místo byl obsazen Joseph Gordon-Levitt, se změnou látky se však role Johnnyho (jméno gangsterského hrdiny) notně zmenšila.

06) Podobně změnil tvář i Dwight – tentokrát to však byl záměr, protože Dwight i v komiskové předloze změnil obličej. Původního Dwighta tak sehrál Josh Brolin, po operaci jej pak měl hrát Clive Owen jako v prvním Sin City (jeho tehdejší story se však odehrávala až po Ženské…). Owen však plán kvůli natáčení jinde nemohl realizovat.

05) Do role Avy Lord byla zvažována celá plejáda hereček – Salma Hayek, Rose McGowan, Angelina Jolie, Rachel Weisz i Scarlett Johansson. Nakonec ji získala Eva Green.

04) Její filmový muž s tváří Martona Csokase s ní přitom mezi lety 2005–2009 doopravdy chodil! Spolu si ostatně zahráli manžele již podruhé. Poprvé se totiž seznámili na natáčení filmu Království nebeské, kde hráli docela povedený královský pár…

03) Jedná se o druhou adaptaci komiksu Franka Millera, v němž hrála prominentně Eva Green – o rok dříve si totiž střihla Artemisii v pokračování Třístovky jménem 300: Vzestup říše, které adaptovalo grafický román Xerxes.

02) Film adaptuje nejen známé části komiksů Sin City, ale i nikdy nevydanou povídku The Long, Bad Night.

01) Jeden z plakátů filmu neprošel cenzurou organizace MPAA, protože na něm byla vidět bradavka Evy Green. Sama herečka řekla, že to považuje za umělou kauzu, dost možná vyvolanou producenty filmu schválně, protože obraz není explicitní, ale nechává skoro všechno představivosti. Ostatně, posuďte sami…

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný