23. srpna 2021 00:04

9 věcí, které nevíte o Simpsonových ve filmu: První kinorip unikl z Česka!

Příběh prvního simpsonovského celovečeráku mohl být úplně jiný...

Ve čtvrtek večer si na COOLu můžete vpálit neselhávající kreslený hit Simpsonovi ve filmu. Tento snímek dodnes platí za vrchol popularity žluté rodinky, ujistěte se proto, že o něm víte i ty nejtajnější podrobnosti!

09) Matt Groening uvažoval o natočení filmové verze Simpsonových už od počátku seriálu v roce 1990. Trvalo mu však 17 let, než se podařilo k podobnému podniku přemluvit i jeho chlebodárce z 20th Century Fox.

08) Společnost si však doménu simsonsmovie.com pro jistotu zaregistrovala již v roce 1997...

07) Námětů na filmovou verzi mezitím proběhlo éterem mnoho. Jeden čas měl snímek disponovat metapříběhem, v němž si Simpsonovi (po vzoru Truman Show) uvědomí, že jsou postavičkami v seriálu. Jindy to zase vypadalo, že celý film bude muzikál – z této verze nakonec pár hudebních čísel zbylo.

06) Mnohé změny postihly i konečnou podobu příběhu. Apokalyptickou vizi v kostele měla například původně mít Marge – štábu však přišlo divné, že by jí rodina nevěřila. Stejná úloha tak padla na dědu Simpsona.

05) Během natáčení panovaly nejpřísnější bezpečnostní předpisy. Při dabování scén například producenti skartovali každou přečtenou stránku scénáře, aby nedošlo ani na nejmenší šanci, že detaily filmu uniknou na internet.

04) Pro stejné zmatení čmuchalů vzniklo i několik různých fiktivních scénářů včetně falešného zakončení filmu. Stejně tak i kopie zaslané do kin mnohdy měly falešné pojmenování jako Yellow Harvest namísto skutečného jména filmu. Fiktivní název je mimochodem odkazem na Hvězdné války – Blue Harvest byl původním pracovním název prvního filmu Nová naděje.

03) Úplně prvními diváky filmu byli Češi! Světová předpremiéra Simpsonových ve filmu totiž proběhla minutu po půlnoci 26. července na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Americká premiéra – ve Springfieldu ve Vermontu – proběhla až o den později.

02) Češi si však také připsali prvenství v pirátění filmu, když jistý devatenáctiletý mladík natočil Simpsonovy na digitální kameru a uvolnil na internet. V pozdějším soudu mu hrozilo vězení a pětimilionová pokuta, nakonec odešel s podmínkou a 150tisícovou pokutou.

01) Ačkoliv momentálně nejsou na stole žádné skutečné plány na filmové pokračování, vyloučeno není. Al Jean například sdělil, že námět dílu Hádej, kdo nepřijde na večeři z 26. řady tvůrci dlouho zvažovali k filmovému zpracování, i když si to později rozmysleli. Naděje na druhé Simpsony ve filmu tedy umírá poslední.

Simpsonovi ve filmu začínají na Prima COOL ve čtvrtek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný