20. února 2023 00:05

7 věcí, které nevíte o Simonu Peggovi: Jaké je jeho pravé jméno?

Hvězda Star Treku a Mission: Impossible platí za ultimátního fanouška... Star Wars!

V pátek večer bude COOL patřit sci-fi komedii Srážka s mimozemšťanem. Nick Frost a Simon Pegg se tu jako dvojice vyžilých ufologů rozhodne navštívit Ameriku, když vtom u nich zaparkuje prazvláštně infantilní mimozemšťan. Drzá variace na E.T.ho je klasickou peggovskou komedií v duchu Soumraku mrtvých, Jednotky příliš rychlého nasazení a dalších podobných bijáků. O všech jste určitě slyšeli, jak dobře ale znáte samotného Pegga, hm?

07) Angličan každým coulem

Nejspíš víte, že Simon Pegg pochází z Britských ostrovů – ve skutečnosti je ale tak kovaným Angličanem, že po určitou část života žil ve Stratfordu nad Avonem, tedy v domovském městě Williama Shakespeara. Pegg se sem přestěhoval během svých studií na Bristolské univerzitě, kde studoval literaturu a divadlo. Pokud Nick Frost vždy platil za „dělnického muže z lidu“, Pegg byl vždy téměř archetypálním „bílým límečkem“.

06) Prokletí alkoholismu

Pegg se nijak netají tím, že měl v mnoha fázích svého života ke sklence mnohem blíž, než je zdravé. Jako mnohé kreativní duše už od 18 let trpěl pochybami o sobě samém stejně jako depresemi. Po určitou dobu se mu to dařilo překonávat, často právě díky alkoholu. Ale v roce 2006 už bylo toho překonávání příliš. Na place Mission: Impossible III si v zásadě řekl, že se nechce upíjet k smrti, vyhledal odbornou pomoc a od té doby abstinuje.

05) Geek tělem i duší

Simonův úspěch ve světě filmu je o to pozoruhodnější, že jde o doslova prototypálního nerda a geeka. Od dětství je zakoukán do Star Wars a mnohokrát ve filmech citoval nejen tuto ságu. Jeho průlomem byl komediální seriál Spaced, v podstatě britská Teorie velkého třesku, akorát dekádu před Teorií velkého třesku. Nikdy dříve v historii nedlužilo tolik geeků jednomu muži tolik za popularizaci svého koníčku jako právě Simonu Peggovi!

04) Frostův spolubydla

Peggův častý spoluvýskyt na plátně s Nickem Frogem není žádná náhoda – nejenže jsou oba dlouholetí kamarádi, ale dokonce spolu i žili v jednom bytě. Nick a Simon se seznámili, když Nick pracoval jako číšník ve stejné restauraci se Simonovou tehdejší přítelkyní. Jejich následující život v jednom bytě měl odér klasických časů na koleji se všemi videoherními a flákačskými krásami. Ne nadarmo právě tyto časy pak inspirovaly Spaced i řadu dalších Simonových filmů.

03) Casting „omylem“

I když Spaced ši Soumrak mrtvých udělaly ze Simona (a Nicka) ostrovní komediální duo, Simon se tak trochu omylem stal hvězdou světového ražení. Zlomem v Peggově dráze zcela jistě bylo obsazení do role technického mága Benjiho ve trojce Mission: Impossible. Nedlouho poté si zahrál i Scottyho v novém Star Treku. Jak se to stalo? Oba filmy natočil J. J. Abrams, kterému Simon spadl do klína jako „britský komik“ poté, co si Benjiho kvůli nabitému kalendáři nemohl zahrát Ricky Gervais. Půlrok před svým obsazením Simon na otázku, „co plánuje dále“, paradoxně zavtipkoval, že „asi teda určitě nebude hrát v další Mission: Impossible“...

02) Rockový neúspěch

V alternativní realitě možná Simona Pegga ovšem neznáme jako slavného herce, ale naopak… jako slavného muzikanta! Díky hudební dráze svého tatíka se Simon pokoušel stát muzikantem ještě před svou herecko-scenáristickou dráhou, když v 16 letech založil rockovou kapelu s bizarním jménem God's Third Leg. Bohužel to (naštěstí) úplně nedopadlo a dveře do Rockové síně slávy zůstaly pro Simona uzavřené.

01) Nejmenuje se Simon Pegg

To největší překvápko jsme si ale nechali na závěr. Simon Pegg se totiž ve skutečnosti nejmenuje „Simon Pegg“, jelikož se narodil se jako Simon Beckingham (co jsme to říkali o jeho archetypálním „Angličanství“?)! Jenže Beckinghamovic rodina se v roce 1970, když bylo Simonovi jen šest let, rozpadla. Simon zůstal se svou mámou, která si později vzala jistého pana Pegga a... bylo vymalováno!

Srážka s mimozemšťanem začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný