29. května 2023 00:08

9 věcí, které nevíte o nových Sedmi statečných: Původně je měl dát dohromady Tom Cruise

Kdo všechno si měl původně zahrát v remaku slavného westernu, který nakonec táhnou Denzel Washington a Chris Pratt?

V neděli večer se na COOL prostřílí western Sedm statečných. Denzel Washington a jeho parta pistolníků se v něm postaví na stranu utlačovaných osadníků, kterým jdou po krku nebezpeční zlosynové. Nebude to snadné, on ale neměl na růžích ustláno ani samotný film!

09) Ačkoliv nejde o úplně čistý remake klasiky z roku 1960 (postavy mají např. jiná jména), film má zjevně velmi podobný děj. Původní nápad nicméně sliboval o fous větší hollywoodskou událost – v první verzi remaku z roku 2012 si totiž měli zahrát Tom Cruise, Kevin Costner, Morgan Freeman nebo Matt Damon.

08) Když však Cruise z projektu vystoupil, původní obsazení šlo k šípku. Nakonec nová produkce do hlavních rolí obsadila stále sympatické tváře v čele s Denzelem Washingtonem a Chrisem Prattem, jde však zjevně o menší sešup. Osloveni byli také Jason Momoa, který film odmítl kvůli Aquamanovi, nebo Christian Bale, který... asi neměl čas.

07) Režisér Antoine Fuqua obsadil Martina Sensmeiera do indiánské role kvůli tomu, že přišel na casting s vlasy dlouhými až po zadek. Sensmeier to ale nevěděl a poté, co roli dostal, se ostříhal. Režiséra to dost naštvalo, nakonec tak Sensmeier musel na place nosit alespoň tomahavk.

06) Výbušniny, které postavy ve filmu používají, pocházejí z dílny Giant Powder Company ze San Francisca. Ta vznikla již v roce 1868 a byla prvním americkým producentem dynamitu. Licenci jí osobně udělil Alfred Nobel, vynálezce dynamitu!

05) Dva herci z filmu se vyskytli v marvelovkách, ale nikoliv po svém boku. Chris Pratt si samozřejmě zahrál Star-Lorda ve Strážcích Galaxie, Vincent D'Onofrio se pak objevil jako Kingpin v seriálovém Daredevilovi.

04) Chata, v níž v Sedmi statečných žije zálesák Horne, se rovněž objevila ve westernu Opravdová kuráž!

03) Na soundtracku k filmu pracoval i skladatel James Horner – jde o jeden z posledních soundtracků, které dával dohromady před svou tragickou smrtí. Jeho tým hudbu dokončil a předal měsíc po Hornerově smrti.

02) Chris Pratt byl na place jako nováček mezi filmovými hvězdami lehce trápen Denzelem Washingtonem. V kinech tehdy vydělával Prattův Jurský svět a Denzel prý každé ráno vítal Pratta slovy: "Přichází náš stomilionový kluk!" Částku každý den navyšoval podle toho, kolik Jurský svět za další den vydělal, až se během natáčení dostal na 500 milionů.

01) Ačkoliv film nemá zrovna nejlepší pověst kvůli tomu, že se snaží předělat dokonalých Sedm statečných z roku 1960, pro režiséra Antoina Fuquu šlo o splněný dětský sen. K filmařině ho totiž prý nakoply dva filmy – Zjizvená tvář z roku 1983 a právě Sedmi statečných, u nichž mu nijak nevadilo, že šlo o remake Sedmi samurajů z roku 1954.

Western Sedm statečných začíná na Prima COOL v neděli ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný