4. března 2024 00:04

7 věcí, které nevíte o Ryanu Reynoldsovi: Co ho předurčilo k roli Deadpoola?

Co všechno má za sebou představitel oblíbeného komiksového superhrdiny Deadpoola?

V sobotu večer na COOL dorazí sci-fi drama Nesmrtelný. Ryan Reynolds se tu představí v pro něj poněkud netypické roli, v níž nemůže co minutu házet do placu nějaký vtípek – je tu totiž mladším já megalomanského miliardáře, který díky futuristické terapii dostane druhou šanci. Ale nejen tím dovede Ryan Reynolds, jeden z nejzábavnějších herců tohoto filmu, značně překvapit!

07) Opožděný chlapec

Ryan sám tvrdí, že nedostává role ve filmech kvůli své vysoké inteligenci, ale šarmu a tvářičce. Nikde jeho kvality nebyly znát víc než na střední škole. Ryan byl na kanadském ekvivalentu našeho druháku na střední údajně sotva na úrovni matematiky deváté třídy. Tedy o tři roky pozadu. Jeho spolužáci se na něj prý dívali, jako kdyby neuměl do pěti napočítat. A on sám tomu mnohdy šel naproti – v ještě mladším věku nasedl úmyslně do špatného školního autobusu, jen aby mohl jet po boku své vysněné dívky...

06) Vyhozen z divadla

Dalo by se namítnout, že Ryanovo herectví umí vše napravit. Ale nebyla by to pravda. Ruku na srdce, Ryanovi Reynoldsovi jdou nejlépe role, ve kterých hraje Ryana Reynoldse. Tedy sympaťáka s prořízlou pusou, který nejde pro bizarní popkulturní hlášku daleko. Ukázalo se to už v době, kdy chodil na školní dramaťák – podařilo se mu totiž z tohoto ekvivalentu nenáročného dětského hobby být vyhozen!

05) Odmítl „životní“ roli

Samozřejmě ho to nezastavilo ve snaze stát se slavným hercem! Už jako teenager si zahrál v dětském seriálu Fifteen pro Nickelodeon, a také tam podle toho vypadal. Tou dobou se psal rok 1992, takže reálně jeho image nemohla nebýt katastrofální. Ale mohlo být hůř. Dokonce mu totiž byla také nabídnuta role nerda Xandera Harrise v kultovním seriálu Buffy od Josse Whedona. Ale Ryan ji s díky odmítl, protože se viděl v Hollywodu!

04) Naivní cesta do LA

Ještě v 19 letech, čerstvě na vysoké škole, se rozhodl svůj sen splnit. Vyrazil do Los Angeles, aniž by o tom řekl zbytku své rodiny – to celé, aby se stal stand-up komikem. Tou dobou se psala polovina 90. let. Dva roky pracoval jako prodavač v sámošce, aby si ušetřil na cestu peníze, nakonec se to však ukázalo být překvapivě dobré rozhodnutí, díky němuž se jeho život začal obracet. To, že byl po celou dobu klaunem, se nakonec ukázalo být jeho výhodou…

03) Chodil s Alanis Morissette

Ke konci 90. let se z Ryana stal solidní seriálový herec, a nedlouho nato se dokonce objevil ve třetím Bladeovi. A to samo s sebou neslo i život druhořadé lokální celebrity. Pro mnohé lidi byl po roce 2000 nejvíce známý jako „přítel“ Alanis Morissette. Se slavnou písničkářkou chodil čtyři roky a Alanis mu na konci vztahu složila písničku Torch. Svou pravou ženu – a roli – však měl teprve potkat.

02) Green Lantern nebyl zcela špatný nápad

I sám Ryan si dělá srandu z toho, že superhrdinský Green Lantern byl šlápnutím vedle – a to byť mu tahle role časem nejspíš dopomohla k Deadpoolovi. Ale zcela bez výhod tohle natáčení nebylo. Ryan totiž na place potkal svou budoucí ženu Blake Lively – ta si tu navíc zahrála hlavní objekt zájmu ústředního komiksového hrdiny, takže je znát, že má Ryan metahumor a překračování z reality do fikce prostě v krvi.

01) Komiksový Deadpool o něm mluvil dávno před rolí

Zpětně je ale rozhodně vidět, že se Ryan pro roli Deadpoola zřejmě narodil. Údajně ho k ní nasměrovala hlavně jeho účast v třetím Bladeovi, během níž si kdosi uvědomil, že by Ryan jako prostořeký hláškař byl docela solidním Deadpoolem. A tento jev se dokonce promítl do komiksu – již v roce 2004, tedy dávno před Ryanovou snahou o roli Deadpoola, zazní v Cable & Deadpool Vol 12 přímo Deadpoolova hláška o tom, že jeho tvář vypadá „jako Ryan Reynolds křížený se šarpejem“ (tedy plemenem čínského psa, jehož buldokovitá tlama není esteticky zrovna pěkné pokoukání). Občas se ten osud zkrátka trefí!

Nesmrtelný začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný