26. října 2020 00:07

9 věcí, které nevíte o osmém díle Rockyho: Bývalá žena Ivana Draga byla ve skutečnosti vdaná za Stalloneho

Sylvester Stallone se znovu vrací do role Rockyho. Je to naposledy?

V pátek večer se na COOL probije boxerská drsňárna Rocky: Nová výzva alias Creed II. I když se v tomhle bijáku klasicky vrací Sylvester Stallone, hraje tu druhé housle pro Michaela B. Jordana alias Adonise Creeda, mladého černošského boxera a synátora původního Apolla Creeda. Tuhle story už nejspíš znáte ze sedmičky Rockyho (alias prvního Creeda), v jejím pokračování si však Creed vezme na paškál zápas proti někomu osudovému – totiž synovi Ivana Draga, tedy muže, který zabil Creedova otce. Co o tomhle osudovém duelu potřebujete vědět?

09) Vznik druhého Creeda byl oznámen již v lednu 2016 poté, co bylo jasné, že bude mladý Adonis čerstvou krví v Rockyho žilách. Jak Jordan, tak režisér Ryan Coogler, se však uvázali Black Pantherovi, a tak pokračování Creeda muselo počkat. Stallone nakonec dopsal scénář v roce 2017 a film samotný začal vznikat v březnu 2018.

08) Jde už o pátý film ze série, ve kterém se objeví Stalloneho želvičky Cuff a Link. V minulosti se vyskytly v původním Rockym (1976), Rockym II (1979), šestém Rockym Balboovi (2006) a v obou Creedech (2015, 2018). Jde přitom o skutečné Stalloneho mazlíčky, kteří s ním žijí již skoro 50 let.

07) Ryan Coogler nicméně stále zdržoval a Sylvester Stallone se režie ujmout nechtěl. Namísto Cooglera proto na režijní židličku usedl nováček Steven Caple Jr., před kameru se pak vrací všechny známé tváře včetně třeba Tessy Thompson, a dokonce i Dolpha Lundgrena v roli starého Ivana Draga.

06) I když je těžiště osmého Rocky (ze zjevných důvodů) trochu jinde než v původních filmech s Rockym, i přesto jde o stylovou tečku jeho samotné dráhy – Stallone/Rocky je totiž ve druhém Creedovi jen o dva roky starší než jeho trenér Mickey v první díle.

05) Veledůležité jsou nicméně i samotní Dragové. Dolph Lundgren si například dal setsakra záležet na tom, aby se vžil do role starého Ivana Draga, jemuž po mnoha letech strádání chátrá tělo. Lundgren k tomu našel dokonalý minimalistický způsob – obarvil si zuby na žluto.

04) Vrací se také Brigitte Nielsen alias Ivanova bývalá žena Ludmilla. S tou se navíc pojí pikantní skutečnost, že byla ve skutečnosti vdaná za Stalloneho, a to od premiéry Rockyho IV v roce 1985 až do roku 1987.

03) Film udržuje zajímavou „tradici“ v tom, že žádnou ruskou postavu nehraje ruský herec. Krom Lundgrena (Švéd) a Nielsen (Dánky) je tu ještě Ivanův jeho syn Viktor s tváří Floriana Munteanu, který má německé a rumunské kořeny.

02) Filmaři si při hledání Viktora dali dost práce. Castingy probíhaly všude po světě a braly v potaz neokoukané herce i bojovníky z nejrůznějších oblastí. Munteanua nakonec našel Stallone na videu a učaroval mu jak svým hraním, tak i váhou 106 kg a výškou 195 cm.

01) Rockyho sága mimochodem stále nekončí! Na jaře 2020 totiž bylo oficiálně oznámeno, co se všeobecně tušilo – chystá se i třetí Creed alias devátý Rocky. Tahle série se tak může stát skutečnou kolébkou pro celé generace diváků!

Rocky: Nová výzva (alias Creed II) má na Prima COOL premiéru v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný