19. října 2020 00:08

9 věcí, které nevíte o sedmém díle Rockyho: Jsou v něm hvězdy Thora 3 a Black Panthera

Rocky: Nová krev (aka Creed) se představuje!

Král je v důchodu, ať žije král! V pátek večer začíná na Prima COOL boxerské drama Rocky: Nová krev (alias Creed), v němž stárnoucí Rocky Balboa definitivně předá pochodeň nové generaci zápasníků. Rozhodne se totiž trénovat Adonise Johnsona, syna jeho někdejšího rivala i kamaráda Apolla Creeda, a výsledkem je snímek, který dovede jak výrazně těžit z nostalgie po Stalloneho éře, tak nakopnout nový věk filmového boxování. Co všechno o něm možná nevíte?

09) Creed je v podstatě sedmým filmem série Rocky. Zároveň však jde i o první díl nové ságy, k němuž Stallone částečně napsal scénář. Premisou ostatně bylo pomyslné "předání pochodně", i když to chvíli vypadalo, že se obejde bez samotného Rockyho!

08) Nakonec Rocky Adonise Johnsona alias Creeda přece jen trénuje. A rozhodně není bez zajímavosti, že je Stallonemu ve filmu přesně 69 let, tedy stejně jako Burgessi Meredithovi, původnímu trenérovi v prvním Rockym.

07) Stallonemu navíc patří i producentská pozice. Původně chtěl od natáčení dát ruce pryč – těsně před jeho počátkem totiž zemřel na infarkt jeho syn Sage Stallone. Nakonec jej ale ostatní přesvědčili, aby snímek vzal jako terapii, a výsledný film je tak Sageovi věnován.

06) Dost ale o italském hřebci. Ústřední roli Adonise, nemanželského syna původního Apollo Creeda, si střihla vycházející hvězda Michael B. Jordan, jehož jako Erika Killmongera dobře znají diváci Black Panthera. Jeho milou si zahrála Tessa Thompson, Valkýra ze třetího Thora a také korporátní drsňačka z Westworldu.

05) Natáčení se poměrně prominentně zúčastnili i dva skuteční boxeři Tony Bellew a Andre Ward. Bellew si přitom zahrál hlavního oponenta nového Creeda.

04) Během tréninku má na sobě Adonis triko "Why do I wanna fight? Because I can't sing and dance" ("Proč chci bojovat? Protože neumím zpívat ani tancovat"). Pamětníci a věrní diváci série Rockyho si určitě vzpomenou, že stejnou větu pronesl "starý" Rocky ke své budoucí manželce v prvním filmu z roku 1976.

03) Staronová sága v novém pojetí, zdá se, zafungovala dobře. Své ovace snímku poslal i Carl Weathers, představitel původního Apollo Creeda, když oficiálně ocenil, jak Michael B. Jordan ztvárnil jeho filmového syna.

02) Pocty jiného druhu se dočkal i sám Sylvester Stallone. Film mu totiž vynesl první Zlatý glóbus (za vedlejší roli) a navíc druhou nominaci na hereckého Oscara (tu první si vysloužil za roli Rockyho v prvním filmu!).

01) Záhy jsme se dočkali i druhého "Creedova" filmu. Na premiéru došlo 22. listopadu 2018 a objevil se v něm i Milo Ventimiglia (také známý ze seriálu Hrdinové) jako Rockyho syn z šestky Robert Balboa. Na každý pád to tedy vypadá, že by nová krev v nové generaci mohla jméno "Rocky" udržovat naživu ještě velmi dlouho!

Rocky: Nová krev začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný