11. května 2020 00:09

9 věcí, které nevíte o Rezistenci: Tris má krátké vlasy kvůli romanci Hvězdy nám nepřály

Boj o svobodu začíná! Po Divergenci na Prima COOL dorazí Rezistence.

Pokračování sci-fi hitu Divergence, které se jmenuje Rezistence, začne na Prima COOL již v neděli večer. Tentokrát se v postapokalyptickém Chicagu začne schylovat ke konfliktu mezi frakcemi a rozbuška má podobu hlavní hrdinky Tris. Než se přesvědčíte, jak to celé dopadne, začtěte se do přehledu věcí, které o Rezistenci možná nevíte.

09) Filmaři byli s plány na pokračování Divergence velmi odvážní – druhý film oznámili ještě v prosinci 2013, tedy tři měsíce před premiérou prvního dílu. Ačkoliv je snímek natočený na motivy populární knižní Povstalecké trilogie, je znát, že slovíčko „selhání“ neměli producenti ve slovníku!

08) Oproti prvnímu filmu se Rezistence značně liší od děje druhé knihy. Mezi změny patří zjednodušená ústřední zápletka, role řady postav i samotné finále – nebo třeba smrt záporačky!

07) Asi nejvýraznější změnou je skutečnost, že Tris ve filmu bez problémů střílí z palných zbraní. V knize má totiž po svém posledním výstřelu na konci jedničky posttraumatický stres a zbraně nechce vzít do ruky. Nakonec ale platí, že se film okořenil skutečným pachem střelného prachu – oproti prvnímu dílu, kde byly zbraně jenom makety, se totiž na place dvojky využívaly skutečné kvéry!

06) Shailene Woodley si během natáčení Rezistence odskakovala točit romanci Hvězdy nám nepřály, v níž má krátký sestřih. Po návratu na plac však odmítla nosit paruku – knižní Tris totiž tak krátký sestřih nemá. Nakonec tedy došlo na další zásadní odchylku od knih v podobě délky účesu.

05) Během natáčení Rezistence se vůbec hodně odskakovalo točit jiné snímky. Miles Teller odbíhal točit Fantastickou čtyřku, Jai Courtney zase Terminator Genisys a Kate Winslet pro změnu drama Triple 9.

04) Miles Teller si postěžoval, že 90 % jeho prostoru zabírají okamžiky, kdy ho Tris příjde zkopat do kuličky. Inu, filmoví záporáci to nemají snadné...

03) Rezistence je prvním filmovým pokračováním s Kate Winslet. Je to možná překvapivé, ale byť natočila řadu úspěšných filmů, na Předčítače 2 nebo Titanic 2 se marně čeká dodnes...

02) Pro film vznikl i alternativní konec, v němž Tris nejmenovanou záporačku na J popraví (!) tak, že ji střelí zezadu do hlavy. Scéna sice byla natočena, poněkud nepřekvapivě ji ale filmaři shledali jako příliš temnou a zůstala tak na podlaze střižny.

01) Snímek utržil velmi solidních 130 milionů v USA a 167 ve zbytku světa. To celé při rozpočtu 110 milionů! Ne nadarmo se začalo po jeho premiéře mluvit o tom, že bude třetí díl možná „v zájmu zachování materiálu“ (a tržeb!) rozdělen vedví nebo že vznikne seriál ze světa Divergence. Na čtvrtý díl nebo výlet do televize ale nakonec nedošlo.

Rezistence začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný