28. listopadu 2019 14:26

9 věcí, které nevíte o čtvrtém Resident Evilu: V čem se inspiroval Avatarem?

Zombíkovský útěk z vězení je tady!

V pondělí ve 22.40 se na COOLu rozjede akčňák Resident Evil: Afterlife. Milla Jovovich se v něm bude muset porvat s další partou zombíků, tentokrát v losangeleské věznici, kde tak tak přežívá parta lidí. Ještě než se spolu s Millou pustíte vstříc téhle akci, připomeňte si, kolik toho čtyřka filmového Resident Evilu sdílí s herními předlohami anebo v čem se liší od jiných filmových dílů!

09) Afterlife je v zásadě počátkem druhé filmové trilogie Resident Evilu. Čtvrtý film byl naznačen již v roce 2005 těsně po premiéře dvojky, kdy bylo řečeno, že by na třetí Zánik mohl navazovat Afterlife odehrávající se v Tokiu a na Aljašce. To se sice lehce změnilo, nelze však producentům vyčítat, že neměli až tak dlouhodobou vizi.

08) Původně chtěl režisér Paul W. S. Anderson rozkreslit skrz dlouhé flashbacky pozadí příběhu Chrise a Claire Redfieldovic – čili využít zápletku, kterou známe i z her. Nakonec na ně však nezbylo místo a celá tahle linka byla vyškrtnuta.

07) Film se měl natáčet v největším filmařském komplexu v Torontu, den před začátkem natáčení ale celý komplex raději lehl popelem!

06) Wentworth Miller, jenž si zahrál Chrise Redfielda z herní série, humorně připustil, že byl ohledně přijetí své nové postavy dost nervózní, opět totiž hraje někoho, kdo je zavřený ve vězení (stejně jako ve svém seriálu Útěk z vězení). Dokonce v obou dílech řekne stejnou větu o tom, že ví, jak se dostat ven!

05) Podivná potvora s "květinkovou" tváří je parazit majini, který se objevil v pátém herním Resident Evilu (ten z Afriky). To nám ovšem do celkového lore příliš nesedí, protože majini nebyli zombíci, ale prostě biologičtí "vládci loutek" třeba na způsob trochu odlišných Goa'uldů. Anderson výskyt těchhle potvor nijak nevysvětluje, zjevně chtěl prostě jen na okamžik obměnit monstra.

04) Ali Larter musela kvůli natáčení filmu prošvihnout sedm dílů 4. řady seriálu Hrdinové. Uvážíme-li, jak sestupnou tendenci ovšem Hrdinové tou dobou měli, možná, že ji Resident Evil poskytl velmi dobrou výmluvu! Její postava Claire Redfield navíc patří v rámci filmového Resident Evilu rozhodně mezi ty populárnější.

03) Paul W. S. Anderson se rozhodl natočit Afterlife poté, co v roce 2009 viděl Cameronova Avatara. Naprosto mu učarovalo jeho pojetí 3D záběrů a jednoduše se rozhodl, že něco takového zkusí i sám. Zatímco Cameron trávil vývojem a pilování 3D natáčení několik let, Anderson si všechno odkroutil během čtrnáctidenního workshopu!

02) Milla Jovovich během natáčení jedné ze scén omylem vystřelila na kameru v hodnotě 100 tisíc dolarů a zničila ji. Kolikrát se situace opakovala u komparzistů nebo členů štábu, se dodnes tají...

01) Nakonec však zničená kamera nebyla zas takovou pohromou. Snímek totiž celosvětově utržil přes 300 milionů dolarů, což z něj udělalo nejvýnosnější kanadský film (dle místa vzniku) a nejvýdělečnější díl Resident Evilu (překonala ho až šestka). Ačkoliv je tak sága Resident Evil obviňována z kvalitativně sestupné tendence, divácký zájem jen rostl!

Resident Evil: Afterlife začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.40.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný