3. května 2019 13:34

9 věcí, které nevíte o Potu a krvi: Ohromný Rock při natáčení vážil 136 kilogramů

Pot a krev je gangsterka, jakou jste ještě neviděli!

Jak to vypadá, když Michael Bay natočí nízkorozpočtovou gangsterku? O tom se můžete přesvědčit již brzy, Pot a krev totiž začíná na Prima COOL už v sobotu ve 22.00. Mark Wahlberg se tu po boku Dwaynea "The Rock" Johnsona představí jako bodybuilder, který je tak silný, jako i... nepříliš chytrý. O to vtipnější je, když se rozhodne "snadno a rychle" přijít k velkým penězům skrze únos bohatého klienta. Jak se však dá očekávat, věci naberou tragikomický spád, který je o to pozoruhodnější, že film vychází ze skutečných událostí! Poznejte nejen pozadí zápletky, ale i důvody Bayovy touhy natočit si po Transformerech drsný malý biják.

09) Jak možná víte, Bay začínal na menších gangsterkách. Jeho Mizerové dodnes mají kultovní pověst. Ve snaze nezešílet z natáčení Velkých a Drahých filmů o mluvících robotech si tedy vymohl, že si mezi dvojkou a trojkou natočí další film v podobném duchu. Nakonec si musel počkat až po premiéře trojky Transformers, ale stálo to za to!

08) S rozpočtem jenom těsně nad 20 milionů dolarů je Pot a krev Bayovým nejlevnějším filmem od jeho debutu Mizerové v roce 1995. Bay, Mark Wahlberg i Dwayne Johnson přijali menší honoráře, jenom aby udrželi rozpočet na rozumné hranici. Tenhle film má prostě srdíčko!

07) Zápletka volně vychází z novinových zpráv Petea Collinse z roku 1999 (později vydaných knižně), které popisovaly takzvané případy Sun Gym Gangu z tehdejšího Miami. Parta bodybuilderů, která ujížděla na steroidech, tehdy spáchala hned několik vážných zločinů včetně únosu, vydírání a dvojnásobné vraždy (nebudeme ale psát koho). Jinými slovy, jde také o první Bayův film na motivy skutečné události!

06) To ale neznamená, že nedošlo na jisté úpravy. Rockova postava Paul Doyle je například fiktivní – jde totiž o kompozitní postavu složenou ze tří dalších pachatelů, především Carla Weekse, Jorge Delgada a Maria Sancheze. Jméno Paul Doyle je inspirováno dobovým kulturistou. Příběh je díky tomu jasnější pro filmového diváka, ale ztratilo se také pár nuancí – Delgado totiž zradil své reálné komplice, Weeks se zase stal věřícím a Sanchez byl únosce.

05) Michael Bay chtěl, aby byl Mark Wahlberg ve filmu co nejvíce opálený. Wahlberg tak v průběhu celého natáčení podstupoval dlouhé hodiny v solárku, aby požadavkům svého bosse vyhověl.

04) Natáčelo se v reálném Miami, což znamená, že diváci možná poznají i kulisy z jiných filmů. Když tak Adrian ukazuje psíka své přítelkyni Robin, v pozadí můžete zahlédnout bytovku, v níž žil jistý sériový vrah Dexter Morgan...

03) Pot a krev je první film Michaela Baye od druhých Mizerů, který má dospělácký eRkový rating.

02) I když si film z kulturistů dělá tak trochu srandu, není asi tajemstvím, že Mark Wahlberg a Dwayne Johnson nemají ke světu činek zrovna daleko. Projevovalo se to tak i na place. V pauzách mezi scénami se oba nadšeně chopili svých činek a podporovali muskulaturu. Nebyli však schopni trénovat vedle sebe. Na jednom konci placu tak posiloval The Rock a na druhém Wahlberg.

01) Kdo z nich vyhrál, asi nebude těžké poznat. Mark Wahlberg se pro film namakal tak, že měl 96 kilogramů. The Rock ale bušil ještě mocněji a se všemi svými svaly došel až na váhu 136 kilogramů!

Pot a krev začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný