25. května 2020 01:10

9 věcí, které nevíte o Orlandu Bloomovi: Původně se v Pánovi prstenů neucházel o roli Legolase

Orlando Bloom ani zdaleka není jen Legolas. Co všechno o něm možná nevíte?

V sobotu večer se na COOL podívá drsná kriminálka Krvavý písek s Orlandem Bloomem. Legolas se v ní představí jako krutopřísný detektiv, který se spolu s Forestem Whitakerem dostane na stopu vraha, v jehož činu se odráží éra apartheidu v Jižní Africe. Detektivka jako ze staré školy připomene Orlanda jinak, než ho znáte z Pána prstenů či Pirátů z Karibiku. Což ale diváky, kteří ho znají o fous lépe, vůbec nemůže překvapit...

09) Orlando Bloom dostal své křestní jméno po Orlandu Gibbonsovi, anglickém skladateli z 16. století.

08) Orlando se původně domníval, že je jeho biologickým otcem jeho otčím. Ten přitom zemřel, když Orlandovi byly jen čtyři roky – a šlo o protiapartheidovského spisovatele Harryho Saula Blooma. Teprve ve třinácti Orlandovi jeho matka odhalila, že je jeho pravým otcem jistý Colin Stone, dlouholetý přítel rodiny.

07) Orlando tíhl k herectví už od mala – jednou z jeho prvních větších rolí byl zavražděný krasavec ve Vraždách v Midsomeru, významněji pak zaskóroval v roce 1997 ve filmu Wilde, k němuž se dostal skrze studium divadelního herectví. K tomu se však ještě dostaneme…

06) Nedlouho poté samozřejmě přišla role Legolase, která pro Orlanda všechno změnila. Najednou z něj byl herec velkých akčních rolí, navíc se věnoval rugby a jezdil na motorce. A to si žádalo oběti – v průběhu let si tak zlomil svou levou ruku nebo pravé zápěstí, poranil si záda a v neposlední řadě si zlomil pár žeber. To poslední se mi stalo při natáčení Pána prstenů.

05) Orlando se původně snažil získat roli Faramira – Peter Jackson si ho ale na castingu všiml a nabídl mu místo toho rovnou roli Legolase!

04) Orlando si kdysi zahrál satirickou verzi sebe sama – stalo se tak v sitcomu Komparz. Ve stylu herecké primadony se (záměrně!) choval jako povýšený narcistní nadsamec, který nenávidí Johnnyho Deppa.

03) Během natáčení Království nebeského v Maroku si Orlando připsal i netradiční zásluhu, když zachránil a adoptoval psa, kterého později pojmenoval Sidi.

02) Orlando měl ambice stát se primárně divadelním hercem než filmovým – a nakonec se mu to vyplnilo! Jeho debut na Broadwayi přišel s adaptací Romea a Julie v roce 2013 a správně tušíte, že si zahrál hlavní roli (nápověda: ne Julii).

01) Orlando má na zápěstí slovo „devět“ napsané jazykem Elfů – jde samozřejmě o narážku na jeho roli v Pánovi prstenů a počet členů Společenstva prstenu. Stejné tetování mají i skoro všichni další herci hlavních rolí - Elijah Wood (Frodo), Sean Astin (Sam), Billy Boyd (Pipin), Dominic Monaghan (Smíšek), Ian McKellen (Gandalf), Viggo Mortensen (Aragorn) a Sean Bean (Boromir). Jedinou výjimkou je John Rhys-Davies (Gimli), v jeho případě si však tetování pořídil alespoň jeho kaskadér.

Krvavý písek s Orlandem Bloomem začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný