7. ledna 2024 17:10

9 věcí, které nevíte o Nicolasu Cageovi: Vzal si bývalou ženu Michaela Jacksona

Nicolas Cage dnes slaví 60. narozeniny! Věděli jste třeba, že si málem zahrál Supermana ve filmu od režiséra Batmana?

09) Cage se narodil se jménem Nicolas Coppola, které vlastně zní mnohem filmověji, než jeho umělecký pseudonym. Jeho strýčkem totiž byl slavný režisér Francis Ford Coppola, právě v tom byl ale problém – při natáčení Zlatých časů na Ridgemont High totiž Nick pocítil, že na něj ostatní herci kvůli jeho rodinné „výhodě“ mají pifku. A tak se toho zbavil mnohem přízemnějším pseudonymem.

08) Jinak si ale Nick na původ nemůže stěžovat. Narodil se v oblasti kalifornské Long Beach, a chodil na stejnou střední školu, kde studoval třeba i Lenny Kravitz. Školu mimochodem nedodělal...

07) Svou první ženu Patricii Arquette poznal Nick v restauraci v Los Angeles a její srdce si prý získal tím, že jí sehnal podpis slavného spisovatele J.D. Salingera. Nick a Patricia spolu ovšem nevydrželi moc dlouho – rozvedli se v roce 2001, po šesti letech manželství.

06) Nickovy další manželské etudy stojí ještě za jednu zmínku – Cage byl rovněž ženatý se stejnou ženou, kterou si před ním vzal Michael Jackson! Šlo samozřejmě o Lisu Marie Presley, čili Elvisovu dceru, a vydržela s ním ještě kratší dobu než Patricia – pouhé dva roky.

05) Jak jsme zmínili, Nickovým průlomovým filmem byly Zlaté časy na Ridgemont High – a to i přesto, že v nich nehrál hlavní roli a většina jeho scén skončila na podlaze střižny. Snímek, který je v podstatě milejším osmdesátkovým předchůdcem Prciček, mu každopádně otevřel dokořán dveře do Hollywoodu.

04) Nick se poměrně rychle stal akčním hercem serióznějšího střihu, zároveň si však získal pověst talentovaného herce. Dnes to zní trochu divně, ale považte - Cage například napomohl odstartovat kariéru Johnnyho Deppa poté, co jej propojil se svým agentem.

03) Zároveň však nelze popřít, že je Cage… jakýsi podivín. Jeden z jeho synů nese jméno Kal-El (Supermanovo skutečné jméno…) a Cage sám prý miluje plazy a na natáčení filmu Joe si vyžádal jedovatého hada, aby si mazlením s ním „uklidnil nervy“.

02) V poslední dekádě má nicméně Cage pověst spíše herce z béček – a rovněž kohosi, kdo umí hrát zhruba v jedné a půl poloze. Nelze popřít, že je Cageův novější repertoár trochu omezenější. Nejslavnější americký kritik Roger Ebert ale o Cageovi (po jeho výkonu ve filmu Adaptace) neironicky napsal, že patří mezi nejlepší žijící americké herce!

01) Existují dva filmy, které Cageovi slavně unikly mezi prsty. Tím prvním je je dlouho chystaný, nakonec však nenatočený biják Superman Lives od Tima Burtona (Batman), tím druhým pak překvapivě… Blbý a blbější. Nickovi druhou hlavní roli údajně nabídl sám Jim Carrey, což... vlastně zní docela logicky!

Zdroj: IMDb, People

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný