22. června 2020 00:07

9 věcí, které nevíte o Nicolasu Cageovi: Vzal si bývalou ženu Michaela Jacksona

Nicolas Cage si třeba málem zahrál Supermana ve filmu od režiséra Batmana.

Sobotní večer bude na COOLu patřit krimi thrilleru Vendeta. Nicolas Cage se tu představí jako obyčejný manžílek, který se snaží pomstít napadení své ženy - jenže se tím neúmyslně zaplete do drsné hry místního podsvětí, kterou se rozhodně řešit "ve stylu 96 hodin". Pro Nicka jde o další zářez, která má blízko ke klasickým akčním rolím - a o jasný důkaz, že ani zdaleka nejde jen o herce béček a bizárů. Co o něm možná nevíte?

09) Cage se narodil se jménem Nicolas Coppola, které vlastně zní mnohem filmověji, než jeho umělecký pseudonym. Jeho strýčkem totiž byl slavný režisér Francis Ford Coppola, právě v tom byl ale problém – při natáčení Zlatých časů na Ridgemont High totiž Nick pocítil, že na něj ostatní herci kvůli jeho rodinné „výhodě“ mají pifku. A tak se toho zbavil mnohem přízemnějším pseudonymem.

08) Jinak si ale Nick na původ nemůže stěžovat. Narodil se v oblasti kalifornské Long Beach, a chodil na stejnou střední školu, kde studoval třeba i Lenny Kravitz. Školu mimochodem nedodělal...

07) Svou první ženu Patricii Arquette poznal Nick v restauraci v Los Angeles a její srdce si prý získal tím, že jí sehnal podpis slavného spisovatele J.D. Salingera. Nick a Patricia spolu ovšem nevydrželi moc dlouho – rozvedli se v roce 2001, po šesti letech manželství.

06) Nickovy další manželské etudy stojí ještě za jednu zmínku – Cage byl rovněž ženatý se stejnou ženou, kterou si před ním vzal Michael Jackson! Šlo samozřejmě o Lisu Marie Presley, čili Elvisovu dceru, a vydržela s ním ještě kratší dobu než Patricia – pouhé dva roky.

05) Jak jsme zmínili, Nickovým průlomovým filmem byly Zlaté časy na Ridgemont High – a to i přesto, že v nich nehrál hlavní roli a většina jeho scén skončila na podlaze střižny. Snímek, který je v podstatě milejším osmdesátkovým předchůdcem Prciček, mu každopádně otevřel dokořán dveře do Hollywoodu.

04) Nick se poměrně rychle stal akčním hercem serióznějšího střihu, zároveň si však získal pověst talentovaného herce. Dnes to zní trochu divně, ale považte - Cage například napomohl odstartovat kariéru Johnnyho Deppa poté, co jej propojil se svým agentem.

03) Zároveň však nelze popřít, že je Cage… jakýsi podivín. Jeden z jeho synů nese jméno Kal-El (Supermanovo skutečné jméno…) a Cage sám prý miluje plazy a na natáčení filmu Joe si vyžádal jedovatého hada, aby si mazlením s ním „uklidnil nervy“.

02) V poslední dekádě má nicméně Cage pověst spíše herce z béček – a rovněž kohosi, kdo umí hrát zhruba v jedné a půl poloze. Nelze popřít, že je Cageův novější repertoár trochu omezenější. Nejslavnější americký kritik Roger Ebert ale o Cageovi (po jeho výkonu ve filmu Adaptace) neironicky napsal, že patří mezi nejlepší žijící americké herce!

01) Existují dva filmy, které Cageovi slavně unikly mezi prsty. Tím prvním je je dlouho chystaný, nakonec však nenatočený biják Superman Lives od Tima Burtona (Batman), tím druhým pak překvapivě… Blbý a blbější. Nickovi druhou hlavní roli údajně nabídl sám Jim Carrey, což... vlastně zní docela logicky!

Vendeta začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.40.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný