20. února 2023 00:01

7 věcí, které nevíte o Nicku Frostovi: Jak potkal Simona Pegga?

Nejlepší kamarád Simona Pegga například mohl být slavným sportovcem.

V pátek večer se na COOL přiřítí sci-fi komedie Srážka s mimozemšťanem. Simon Pegg a Nick Frost se tu představí jako párek podivínů, které si při jejich návštěvě Ameriky stopne dočista šedivý ufoun. Jenže tenhle emzák se nechová vzletně či tajemně jeho mnozí jeho kolegové z jiných sci-fi. Je spíš hodně ujetý teenager, což rozhodí především Frostova stydlivějšího hrdinu. Je Nick Frost takový i ve skutečnosti? Tady se dočtete nejen to...

07) Velšan každým coulem

Životní příběh Nicka Frosta se bohužel čte jako velká ostrovní tragédie. Nick se narodil do běžné velšské rodinky, jejíž situaci ale brzy stihla ruka osudu. Nickova sestra zemřela, když mu bylo 10 let, jeho mámu navíc rovněž postihla mozková příhoda. Nedostatek financí a péče o mámu Frosta nakonec donutila opustit střední školu a vydat se vstříc mladické práci v docích.

06) Potkal Simona Pegga jako číšník

Kariéra v docích neměla být Frostovou jedinou dřinou. Když se později posunul vstříc Anglii, začal pracovat jako číšník v mexické restauraci. Jeho kolegyní tu byla tehdejší přítelkyně jistého Simona Pegga. Když se oba kluci náhodou skrze děvče poznali, byla to láska na první pohled, která měla být inspirací mnoha jejich dalších děl. Nakonec se dokonce oba nastěhovali do jednoho bytu.

05) Skoro se stal sportovcem!

Než se dostaneme k filmům, musíme zmínit ještě jednu pikanterii, totiž možnost, že Nick Frost mohl stejně tak být i velkým sportovcem. No fakt! Jak se ukázalo relativně nedávno, Nick se svého času také snažil dostat se do světa rugby. A dokonce se při tom dostal až do trénování s rugbyovým týmem London Nigeria. Hádáme, že ho herectví nakonec bralo víc než dřina na pažitu, v nějaké alternativní realitě se však Nick možná proslavil jinými cestičkami.

04) Peggův spolubydla

Není náhoda, že Simon a Nick často hrají ve filmech postarší geeky. Když se k sobě nastěhovali, žili bohémskou existencí válení se po gauči a hraní videoher. Při pohledu na Frostovo dětství je znát, že tady trochu doháněl to, co mu osud vzal. Pegga tahle existence inspirovala k sepsání seriálu Spaced i zombie komedie Soumrak mrtvých, elementy této atmosféry má však i Srážka s mimozemšťanem a, inu, vlastně většina jejich filmografie.

03) Život na „place“

Frost nikdy neměl žádné herecké vzdělání, ale tím, že se nachomýtl po bok Pegga, se vlastně připletl i do většiny jeho filmů. Nic z toho nebyl plán, prostě se to… nějak stalo. Příkladem za všechny, jak mohutně umí osud improvizovat, je skutečnost, že Nick zamlada žil na stejném místě, kde se později natáčel průlomový Soumrak mrtvých, tedy v londýnské čtvrti Finsbury Park. Ne snad, že by žil v identickém bytě… ale kdo zná Londýn, ten ví, že si tu jsou ulice mnohdy podobné jako vejce vejci.

02) Jak to bylo dál?

O dvě dekády a mnoho filmů později je Nick Frost úspěšným hollywoodským hercem i scenáristou a jedním z příkladů úspěchů geeků ve filmu. I když v hollywoodských filmech není tak úspěšný jako Pegg, rozhodně ho nejde přehlédnout v Británii. Například ve vánočním speciálu Pána času z roku 2014 si střihl prestižní roli Santa Clause. Uvážíme-li, že je Frost dnes jedním z nejúspěšnějších britských komediálních herců, ačkoliv nemá žádné herecké školení, je znát, že ušel velmi dlouhou cestu.

01) Obrskurdní bokovka

Mnozí herci mají na triku nevábné herecké etudy, které jim platily chleba a nájem před tím, než se proslavili. A Nick Frost na tom na počátku snahy hrát nebyl jinak! Ačkoliv jeho první skutečnou rolí byl debut v Simonově seriálu Spaced, ještě předtím se vyskytl v korporátních instruktážních videích, stejně jako v pár prehistorických reklamách. No fakt! Jednu si můžete pustit níže. Budiž příznačné, že již v roce 2006, kdy byla nahrána na YouTube, ji autor popsal jako „starou“.

Srážka s mimozemšťanem začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný