7. srpna 2023 00:03

9 věcí, které nevíte o pokračování Barbara Conana. A jak to vypadá s trojkou?

Nejlepší na světě je rozdrtit nepřátele, hnát je pak před sebou a slyšet nářek jejich žen!

Po jednom z nejlepších fantasy filmů všech dob, Barbaru Conanovi, dorazí na COOLu i jeho pokračování – nedělní Ničitel Conan. Následovník ultimátní klasiky během let trochu zapadl. I přesto jsme ale sesumírovat vše, co o této rubačce (možná) nevíte.

09) I když film nemohl režírovat John Milius (Barbar Conan), on sám se při natáčení jedničky inspiroval filmem Vikingové z roku 1958, produkce proto pro Ničitele Conana sehnala rovnou Richarda Fleischera, rejžu Vikingů!

08) Původní název filmu byl Conan: Král zlodějů, což poměrně značně uhýbá z představy Conana jako drsného řezníka, jak ji dnes máme zažitou.

07) Scénář prošel celou řadou úprav, dokonce tak velkou, že si původní autoři příběhu mohli vydat komiks založený na své story, která se značně liší od filmu.

06) Snímek je tak trochu bratrem sci-fi bijáku Duna od Davida Lynche. Obě produkce totiž vznikaly ve stejný čas v Mexico City, producent Dino De Laurentiis proto přišel s geniálním nápadem, že některé scény obou filmů natočí stejný štáb na stejném místě, jenom s jinými herci!

05) Natáčení muselo být vůbec zábavné. Představitelce princezny Olivii d’Abo bylo jenom třináct let, na place si střihli cameo borci jako tehdejší basketballová legenda Wilt Chamberlain anebo wrestler Obr André.

04 Snaha vydělat na Conanovi horentní sumy se nakonec podepsala i na přestříhání pro dětičky. Film měl sice původně (stejně jako Barbar Conan) disponovat ratingem R, tedy pro dospělé, studio si však vymohlo přestříhání pro rating PG pro mladistvé, které jednoduše nejde přehlédnout.

03) I přesto nám ovšem Ničitel Conan navždy zajistil přízeň Arnolda Schwarzeneggera. Ten totiž jako úspěšný herec v průběhu natáčení konečně získal americké občanství.

02) Biják se měl dočkat hned několika možných pokračování. První mělo přijít záhy v roce 1986, Arnold se však raději upsal jistému filmu jménem Predátor, a tak se Conan 3 odložil. Další šanci měla verze, která se málem natáčela v roce 2002. Její jméno bylo Král Conan, režírovat chtěli tehdejší Wachovští, ale opět se jí do cesty postavil osud – Arnie se totiž po vítězství ve volbách stal králem skutečným, toho času v Kalifornii.

01) V roce 2017 měl jít do kin film Legenda Conan, jenž by přeskočením čtyř dekád příběhů skutečně završil celou ságu Arnoldova hrdiny. Projekt se ale nikdy nedal dohromady a momentálně to vypadá, že už se to jen tak nezmění...

Ničitel Conan začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný