3. května 2021 00:08

9 věcí, které nevíte o filmové sérii Madagaskar: Vznik tučňáčího komanda souvisí s Beatles

Vydejte se s námi vstříc teplým krajům Madagaskaru. V sobotu 8. května si na Prima COOL dáme první díl... a o týden později dorazí ještě dvojka!

V sobotu 8. května vás na COOLu pobaví animovaná klasika Madagaskar. Zvířecí oblíbenci Alex, Marty, Melman a Glorie v ní budou utíkat z newyorské zoo, jen aby ve dvojce, kterou přihodíme o týden později, skončili přímo v Africe. Máme velkou radost z toho, že s námi můžete trsat, trsat hned dvě soboty po sobě. Vzpomněli jsme proto na nejzajímavější zajímavosti (!), které se pojí s celou sérií madagaskařích výletů. Tučňáky nevyjímaje!

09) Kořeny série sahají až do roku 1998, kdy začalo studio DreamWorks připravovat animovaný film jménem Rockumentary, který měl být falešným dokumentem („mockumentary“) o kapele Beatles... avšak složenou z tučňáků. Filmaři nápad později opustili, idea party tučňáků však přežila až do pozdějšího vzniku Madagaskaru a tučňáčí komando se dostalo i do něj. Svým způsobem tak jsou tučňáci z Madagaskaru staršího data než celý Madagaskar!

08) Hlavní čtveřice hrdinů měla být původně ve složení lev, zebra, hroch a okapi – tedy nejbližší příbuzný žiraf. Melman byl však nakonec změněn na žirafu, protože málokdo věděl, co to okapi vlastně jsou.

07) Postava lemuřího krále Jelimána (v angličtině se jmenuje méně vtipně Julian) měla být původně jenom epizodního charakteru. Sacha Baron Cohen ji ale nadaboval s takovou vervou, že dostala větší roli – původně ostatně vůbec nešlo o krále! Filmaři museli do filmu dorenderovat i pár vedlejších postav navíc jednoduše kvůli tomu, že si je Cohen při namlouvání vymyslel a odkazoval k nim.

06) Letadlo, ve kterém v prvním Madagaskaru žijí lemuři, je model Lockheed Electra – tedy stejné letadlo, v jakém se 2. července 1937 ztratila Amelia Earhart.

05) V průběhu série se častokrát objevuje odkaz na starý seriál Twilight Zone, který byl hororovou antologií podobnou Krajním mezím nebo Black Mirror. Typickým příkladem je scéna ve druhém Madagaskaru, kde jedna z postav napodobuje chůzi po křídle ze slavné epizody jménem Noční můra ve 20 000 stopách.

04) Madagaskar 3 je nejvýdělečnějším filmem DreamWorks Animation, pokud budeme ignorovat Shreky. Madagaskary tak lze (alespoň v domovské stáji) považovat za největší Shrekovu konkurenci.

03) O filmu s tučňáky z Madagaskaru se uvažovalo už od premiéry jedničky v roce 2005. Zpočátku byly zvažovány spíše krátkometrážní formáty, nakonec však velká obliba tučňákům přihrála celovečerák. Přípravy Tučňáků z Madagaskaru byl oznámeny v roce 2011 a hotový film šel do kin v roce 2014.

02) Tučňáci z Madagaskaru jsou mimochodem vzácným příkladem filmu, který vyšel dříve, než bylo původně oznámeno. Původní premiéra na březen 2015 byla přesunuta na listopad 2014, jelikož se producenti obávali kolize s jiným filmem a navíc chtěli mít tučňáky v kinech už před Vánoci.

01) Jednu z vedlejších postav Tučňáků z Madagaskaru, britského vlka ze sousedního týmu zvířecích agentů, v originále namluvil Benedict Cumberbatch (Sherlock, Doctor Strange), jenž prý neumí správně vyslovit slovo „penguin“ (tedy tučňák). Vzhledem k tomu, že vás český dabing o tuto krásu ochudil, přesvědčte se o tom sami ve videu níže!

Madagaskar začíná na Prima COOL v sobotu 8. května ve 20:15 a jeho pokračování dorazí přesně o týden později.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný