5. září 2022 02:14

9 věcí, které nevíte o Wolverineově třetí sólovce: Dal Hugh Jackman Loganovi opravdu sbohem?

Jak se vyráběl Wolverineův poslední zářez?

V sobotu večer se to na COOLu bude porcovat v komiksovém akčňáku Logan: Wolverine. Desítky let po poslední X-Men filmu je Wolverine stárnoucí pijan, který se ve světě bez (skoro všech) mutantů musí živit jako řidič limuzíny. Jenže pak mu do klína přistane možnost ještě jednou, naposledy udělat dobrou věc – objeví se totiž mutantské děvče, které je potřeba z nebezpečné Ameriky dopravit daleko do bezpečí. Než spatříte Loganovu poslední misi, přečtěte si, jak tenhle biják vznikal.

09) Logan je třetí film wolverinovské ságy a také je to film nejvzdálenější. Jeho vznik zjevně ovlivnil úspěch prvního Deadpoola – a i proto byl Logan natáčen jako eRková, „nepřístupná“ řežba. Namísto Deadpoolových metavtípků byl ale Logan zamýšlen jako vážné drama, které se loučí se světem X-Menů i s Wolverinem samotným.

08) Logan od počátku vznikal se snahou konečně (!) odvyprávět Wolverinovu intimní story – i proto se vlastně ve filmu stane náhradním otcem mladé mutantky Laury. Hugh Jackman byl sice na film dopředu nasmlouvaný, ale trochu se zdráhal znovu točit – přesvědčil ho nicméně koncept, který mu odprezentovali scenáristé: „Extrémně krvavá, existenciální verze Malé miss Sunshine“, která navíc nezapře podobnost s jinou kultovní road-movie sci-fi, totiž s Potomky lidí (2006).

07) Komiksovou předlohou, z níž Logan navíc dílem čerpá, je legendární komiks „Old Man Logan“, který – jak asi plyne z názvu – ukazuje stárnoucího Wolverina, kterému přestávají fungovat jeho superschopnosti a který je zničený životem, depresemi i chlastem. Zkrátka zábava pro celou rodinu!

06) Dystopická budoucnost je v Loganovi jiná něž v podobných bijácích, kde temný svět zítřka bývá spíše technicistního ražení – tady je škaredá budoucnost spíše špinavá a přízemní. Jedna ukázka za všechny: Sir Patrick Stewart pro roli starého, demencí sžíraného Profesora X zhubnul kolem deseti kilo, aby působil náramně sešle a nemocně.

05) Podobně na place trpěl i Hugh Jackman – ten před natáčením scén, kdy je Wolverine bez trika, po 48 hodin nepil ani kapku vody, aby se dehydratoval a jeho tělo vypadalo náramně šlachovitě (tedy, víc než obvykle).

04) Když se Laura a Charles dívají na starý film Shane z roku 1953, Charles zmíní, že film viděl jako dítě. Kupodivu nešlo o větu, která byla ve scénáři. Sir Patrick Stewart improvizoval, protože mu skutečně došlo, že Shanea viděl jako malý v kině ve svém domovském městě.

03) Ve scéně, kdy má Profesor X svůj vražedný záchvat, je Wolverine „odpuzován“ jeho schopností – a nejde jen o Hughovo herectví. Jackman si skutečně nechal dát kolem pasu provaz, za který ho parta chlapů táhla dozadu, aby jeho „překonávání“ neviditelné síly vypadalo autenticky.

02) Pokud to nikomu nedošlo, jde skutečně o poslední film, ve kterém Hugh Jackman hraje Wolverinea. Sám se rozhodl z role odejít kvůli svému zvyšujícímu se věku i opakovanému nálezu rakoviny kůže. Znamená to, že se už nikdy skutečně nevrátí a Marvel, jenž nyní filmového Wolverinea znovu vlastní, bude muset hledat nového představitele? Možná…

01) Hugh Jackman totiž zároveň zmínil, že si jednu výjimku představit dovede – pokud by mu prý někdo napsal crossover mezi Wolverinem a Deadpoolem, návrat by zvažoval. Můžeme tedy jen doufat, že to není naposledy, co se s tímhle chlapákem uvidíme…

Logan: Wolverine začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný