6. dubna 2020 00:06

9 věcí, které nevíte o druhém Tomb Raiderovi: Angelina Jolie v něm má méně vycpaná ňadra

Lara Croft se vrací do akce a... neohrotí už svoje přednosti tolik jako napoprvé.

V neděli vás na COOLu čeká dobrodružný film Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života. Angelina Jolie se v něm vrátí jako legendární videoherní hrdinka, která se tentokrát dostane na stopu artefaktu, jenž mám být zdrojem života. Pro Angelinu šlo o poslední návrat do Lařiny kůže, než byla série Tomb Raider restartována – připomeňte si proto, jak nesnadně se film rodil.

09) Natočení dvojky Tomb Raidera bylo jasné už v okamžiku, kdy komerčně uspěla jednička. Její výdělky však nebyly až tak pohádkové, takže Kolébka života dostala rozpočet jen 95 milionů (tedy o 20 milionů méně).

08) Do role Hillaryho se samozřejmě vrátil Chris Barrie (Rimmer z Červeného trpaslíka), hlavního lara-boye si střihl mladý Gerard Butler (pár let před tím, než se proslavil ve Třístovce) a záporákem je pro změnu Ciarán Hinds (Caesar z Říma). Angelina Jolie je tentokrát jedinou Američankou mezi hlavními herci – v jedničce jí dělal společnost alespoň její otec Jon Voight.

07) Stejně jako v prvním filmu i ve dvojce se nachází několik scén, které imitují videoherní styl původních akčních adventur. Mezi ně patří i okamžik, kdy Lara šplhá u pagody nebo dopadne z výšky na zem.

06) Natáčení filmu trvalo tři a půl měsíce, mezi nimiž bylo i šest dnů v Hong Kongu nebo dva týdny v Keni – a nechyběly ani návštěvy ostrova Santorini nebo velšského jezera Llyn Gwynant. V tradici klasické „indianajonesovky“ tak Lara opět procestuje celý svět.

05) Scéna, v níž Lara a Terry Sheridan využívají „okřídlených obleků“ (wingsuits), byla natočena skutečnými kaskadéry ve stejných bazmecích – a nebyla vylepšena digitálními triky!

04) Řada scén se opět záměrně snaží Laru zabírat jen z pravé strany, protože se filmaři znovu snažili „maskovat“ obří tetování, které má Angelina na levé ruce. To je také důvod, proč je Lara tak málo… obnažená a proč nosí typicky upnuté kostýmy od hlavy až k dlaním.

03) Snímek si dal hodně práce s tím, aby udělal reklamu tehdy novému bouráku 2003 Jeep Wrangler Rubicon – a to zejména ve scéně, kdy Lara do jednoho seskočí na padáku. Jeho tvůrci vytvořili limitovanou edici 1001 vozů a pochopitelně přispěli i na produkci filmu. Vůz sám je přitom na plátně sotva dvě minuty!

02) Snímek byl zakázán v Číně – důvodem bylo podle tamních pohlavárů jeho zesměšňující vykreslení Číny jako „změně v rozkladu, kde není žádná vláda a vše je řízeno tajnými společnostmi“.

01) A nakonec ta nejzásadnější změna: V prvním filmovém Tomb Raiderovi z roku 2001 nosila Angelina Jolie vycpanou podprsenku, aby se přiblížila rozměrům hrudníku herní Lary. Ve dvojce však nosí buďto menší, anebo dokonce žádné vycpávky. Možná i proto se nikdy nenatočila trojka...

Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný