22. srpna 2022 00:03

9 věcí, které nevíte o sci-fi Labyrint: Vražedná léčba: Hlavní hrdina na place spadl pod jedoucí auto

Natáčení třetího Labyrintu se muselo na rok přerušit. Který záběr za to může?

V sobotu večer na COOL dorazí akční sci-fi Labyrint: Vražedná léčba. Thomas a jeho skupina mlaďochů budou muset vybojovat ještě jednu bitvu a najít ještě jednu cestu bludištěm, aby pomohli eradikovat globální chorobu ze světa, tentokrát v bájném posledním lidském městě! Poznejte před jejich finální misí vše podstatné, co vám film o sobě nepoví.

09) Třetí Labyrint samozřejmě navazuje na první dva filmy a je rovněž inspirován původním románem Jamese Dashnera z roku 2011. Je to tedy naposledy, co se ve filmu potkává stejná parta tvůrců a herců, ale jak si ještě řekneme, není to možná naposledy, co se do světa Labyrintu podíváme na velkém plátně...

08) Když totiž studio Disney skoupilo 21st Century Fox, oznámilo promptně, že začíná připravovat i další filmy série Labyrint! Není přesně jasné, o co v nich půjde, tahle sága ale vydělala příliš doláčů na to, aby na ni sedal prach.

07) Původní román zakončuje trilogii Labyrint, oproti filmům je v něm však řada skutečností jinak – mimo jiné má celý příběh třeba jiné zakončení! Hlavním rozdílům mezi knižní a románovou sérií se ale věnujeme v jiném článku, směřujte proto své kroky přímo do něj.

06) Pojďme ale na samotný film! Jelikož nechceme spoilerovat (vydatně spoilerujeme ve srovnání knihy a filmu), můžeme jen prozradit, že se třetí film nese v notně fyzickém tónu. Třeba Kaya Scodelario, představitelka Teresy, ve filmu sama zvládla všechny své kaskadérské kousky. Nebyla však jediná, kdo se o něco takového pokusil...

05) Dylan O'Brien, představitel Thomase, byl totiž v březnu 2016 těžce zraněn při natáčení úvodní vlakové scény. Původně se objevily informace, že O'Brien po natáčení jednoduše skončil v nemocnici. Později se však ukázalo, že je zranění vážnější, než se čekalo, a musel strávit na lůžku delší dobu.

04) O'Brien totiž při natáčení spadl pod kola vozidla, k němuž byl připásán. Nakonec tak mohl být rád, že skončil, jak skončil – mezi jeho zranění patřila fraktura, pohmožděniny a otřes mozku. Přeobsazení hlavní postavy ve finále trilogie nepřicházelo v úvahu, nota bene když natáčení trojky už začalo. A tak přišlo na řadu jiné řešení, jak se popasovat s Dylanovým zraněním...

03) Studio nakonec muselo natáčení zastavit a později oznámilo, že odkládá skoro o rok premiéru filmu, aby měl O'Brien čas na rekonvalescenci. Ta se naštěstí podařila a produkce byla v březnu 2017 obnovena.

02) Scéna, při níž se O'Brien zranil, nakonec ve filmu zůstala – jde přímo o záběr, při němž Thomas skáče ven z okna vozu blížícího se k vlaku WCKD (v české verzi ZLSN). Pozdější dotáčky z bezpečnostních důvodů již nevyužívaly jedoucí vlak, ale jeho stojící náhražku, dojem z pohybu vozu dodaly digitální triky.

01) Vražedná léčba vydělala v USA 58 milionů dolarů a globálně si přišla celkem na 288 milionů, což při rozpočtu 62 milionů vůbec není špatné! Ačkoliv knihy paradoxně končí na otevřenější notě než film, i kvůli těmto výdělkům je nasnadě, že se nám dříve či později představí nový, ještě zašmodrchanější Labyrint...

Sci-fi Labyrint: Vražedná léčba začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný