15. dubna 2024 00:04

9 věcí, které nevíte o restartu Kurýra: Proč se do role nevrátil Jason Statham?

Kurýr: Restart - upoutávka

Může Kurýr fungovat i bez Jasona Stathama?

V sobotu večer na COOL přisviští akční jízda Kurýr: Restart. Ed Skrein se v ní představí jako žoldák Frank Martin, který se dostane do potyčky mezi krásnou drsňačkou a ruskou mafií. Možná že vám elementy tohoto příběhu budou dobře známé – Kurýr: Restart totiž restartuje Kurýra, čili původní film z roku 2002. Jak se to celé seběhlo a proč se nevrátil Jason Statham? Mrkli jsme na všechno podstatné.

09) Producenti z firmy EuropaCorp chtěli po trojce Kurýra rychle natočit čtyřku. Problém ale byl v tom, že se Jason Statham, který na sérii vlastně začínal, nehodlal vrátit před kameru zrovna lacino. Stal se totiž příliš slavným a jeho žádost o honorář v hodnotě 11 milionů dolarů byla pro EuropaCorp příliš velkým soustem. Jen pro ilustraci – celý původní Kurýr měl (byť v roce 2002) rozpočet 21 milionů!

08) Bylo tudíž jasné, že se Kurýr musí natočit s novou tváří. Jednou z možností byl prequel, filmaři se však místo toho rozhodli pro restart s novým (a levnějším) představitelem „normálního“ Franka Martina. Reboot tak samozřejmě začíná příběh odznova a první tři filmy se v jeho kontinuitě nikdy nestaly.

07) Do hlavní role se nakonec probojoval méně známý akční herec Ed Skrein. Toho si můžete pamatovat jako původní tvář Daria ze Hry o trůny, pro Kurýra však seriál opustil (byť byl podle jiných zpráv odejit...) v naději, že mu slavná série patřičně nakopne kariéru.

06) Nový Martin jezdí po ulicích v Audi S8, které šlo do prodeje v roce 2012 – podobný vůz řídil už Statham v druhém a třetím filmu, kde seděl za volantem Audi A8 W12. V úplně prvním Kurýrovi ovšem Jason řídil BMW 7-Series (E38).

05) Ačkoliv se nový Kurýr nemůže pochlubit Stathamem, má na svém kontě jinou legendu – starého Frankova otce si totiž zahrál Ray Stevenson. Jeden z představitelů Punishera a veterán z drsného seriálového hitu Řím je tváří, která se rozhodně neztratí ani v akčním béčku.

04) Restartovaný i první Kurýr sdílejí motiv pašování lidí – v prvním bijáku ale za všechno může čínská mafie, zatímco v tom novém naopak mafie ruská. Liší se také transportované tváře. Zatímco v původním filmu se pašovali novodobí otroci, v restartu jde spíš o obchod s bílým masem.

03) Pokud byste gangsterům chtěli rozdávat rány jako Frank, připravte si kurz bojových umění tak, aby mixoval to nejlepší z klasiky krav maga a zároveň i filipínských bojových umění. Právě ta totiž využívá Frank v nejnovějším filmu.

02) Prozatím se nezdá, že by se restartovaný Kurýr měl dočkat pokračování. Je tak možné, že někdy v budoucnu... přesně tak, bude restartovat ještě jednou.

01) Alespoň Ed však ze snímku vytřískal dílčí popularitu a v dalších letech zaskóroval v Deadpoolovi, Alitě či ve válečném eposu Bitva u Midway.

Kurýr: Restart začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15.

Ohodnoťte film Kurýr: Restart na Kinoboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný