13. května 2024 00:08

9 věcí, které nevíte o Krvavé nevěstě: Film měl původně skončit úplně jinak

Parádní hororová komedie Krvavé nevěsta ukrývá nejedno zajímavé tajemství...

V neděli večer bude COOL patřit hororové komedii Krvavá nevěsta. Mladičká Samara Weaving tu zavítá na panství svého snoubence, aby se seznámila s jeho zámožnou rodinkou. Pramálo však tuší, že tu na ni čekají víc než jen chvilky trapného oťukávání – nedlouho po příjezdu ji totiž začne jít doslova o krk! Horová akce s prvky černé komedie je tak výživný materiál, že jsme prostě museli mrknout na detaily z jejího natáčení a všeobecné přípravy.

09) Za filmem stojí studio Fox Searchlight Pictures, jež poptávalo tak trochu odlišný, ale rozpočtově titěrnější biják, který by divákům naservíroval nejen spoustu krve, ale i kapku společenské kritiky. Nejčastěji je tak Krvavá nevěsta srovnávána s rámcově podobným hororem Uteč z roku 2017.

08) Do ústřední role byly zvažovány různé známé herečky – dokonce to chvíli vypadalo, že si hlavní nevěstinku zahraje Margot Robbie! Nakonec však jak kvůli rozpočtu, tak i relativní neznámosti role přistála v klíně Samary Weaving.

07) Samara sice původně byla hlavně modelkou, ale herectví má doslova v krvi. Krom toho, že se herectvím živí i její mladší sestra, jde zejména o neteř slavného Huga „Elronda“ Weavinga!

06) Samara až do natáčení Krvavé nevěsty neměla řidičák, takže ve scéně jízdy autem vlastně poprvé (po krátké průpravě) řídí automobil.

05) Většina filmu se natáčela v Casa Loma v kanadském Torontu, což je muzeum plné starých a drahých serepetiček. Natáčelo se tu více filmů, třeba včetně prvních X-Menů. Muzejní povaha ale také znamená, že se tu nesmí herci mnoha věcí dotýkat – takže nejenže se ve scéně v ložnici nesměly zapalovat žádné svíčky, herci se ani nesměli dotknout poloviny nábytku!

04) Ratingová organizace MPAA měla po tvůrcích filmů jednu svéráznou žádost – vyžadovala totiž překlad latinské průpovídky, která ve filmu zazní během scény obětování. Bez překladu latiny prý filmu nešel přiřknout rating.

03) Pokud by vás zajímalo, jaké tetování má Samara Weaving na ruce, pak je to... chilli paprička. Většina lidí si ji však prý plete s pírkem.

02) Samařina hrdinka Grace ve filmu nosí celkem 17 (!) různých verzí svých svatebních šatů, jejichž povaha nekoresponduje jen s jejími aktuálními zraněními a šancemi na přežití, ale i s... její náladou.

01) POZOR, VELKÝ SPOILER!!! Pro fanoušky snad nebude příliš šokujícím odhalením, že ústřední hrdinka film přežije. Původní scénář však počítal s tím, že film skončí špatně – tedy že Grace zemře a hlavní záporáci budou ti, kteří se dožijí filmových titulků. Producenti ovšem přišli s neprůstřelným argumentem, že by diváci z takového bijáku odcházeli spíš zklamaní než nadšení. Inu, posoudit to můžete sami.

Krvavá nevěsta začíná na Prima COOL v neděli ve 22:10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný