28. září 2020 00:04

9 věcí, které nevíte o Kill Billovi: Jaké je Nevěstino pravé jméno?

Uma Thurman vyráží do akce jako ženský Bruce Lee!

Připravte se na jednu pořádně krvavou cestu za pomstou – kultovní Kill Bill režiséra Quentina Tarantina totiž na COOLu začíná už v sobotu večer! Uma Thurman tu jako jediný přeživší své vystřílené veselky sestaví seznam jmen, kterým je třeba se pěkně zostra pomstít. A protože Kill Bill patří mezi jeho nejlepší bijáky, rozhodli jste se, že vám o něm řekneme trochu víc...

09) Původní koncept filmu vymysleli Quentin Tarantino s Umou Thurman během natáčení Pulp Fiction. Bavili se jednoduše na place o tom, jaké filmy by rádi tvořili, a z obou vypadlo, že by chtěli natočit poctu sedmdesátkovým kung-fu bijákům. Uma následně přišla s nápadem na úvodní scénu Nevěsty přežívající vystřílení veselky. Celý scénář pak vznikal 6 let a měl 220 stran.

08) Tarantino chtěl pro roli O-Ren Ishii původně japonskou herečku, ale když předtím viděl Lucy Liu, okamžitě jí roli nabídl a přepsal její postavu do Čínskoameričanky.

07) Navzdory kreativní roli Thurman měl Tarantino přece jenom širší znalosti kung-fu filmografie. Před první klapkou tak Umě nakázal nakoukat si tři filmy, které jsou největší kreativní inspirací Kill Billa – snímek Johna Woo jménem Dip huet seung hung z roku 1989, Coffee z roku 1973 a slavný biják Sergia Leoneho jménem Pro hrst dolarů (1964).

06) Ve scéně v kostele uprostřed pouště můžete krátce spatřit dvě nečekané tváře – Samuela L. Jacksona jako varhaníka a Bo Svensona jako kazatele!

05) Během natáčení si herci a štáb vytvořili opakující se gag, když do kamery provolávali sousloví "Ahoj, Sally!" směřované k hlavní střihačce filmu Sally Menke. Nakolik tento vtip, poněkud komplikující střih scén, docenila Sally samotná, bohužel není známo...

04) Záběr, při němž Nevěsta rozetne baseballový míček vedví, není trikovou scénou – jde o skutečné rozpůlení míčku pomocí katany. Namísto Umy Thurman však míček rozpůlila její kaskadérka Zoë Bell.

03) Když Chiaki Kuriyama (Gogo) natáčela scénu, při níž rotuje svým "řemdichem", omylem se jí podařilo zbraní zasáhnout jednoho člena štábu, na němž celé natáčení stálo a padalo – režiséra Quentina Tarantina.

02) Trikař Christopher Allen Nelson se po natáčení v rozhovoru pro média pochlubil, že bylo pro film využito přes 1700 litrů umělé krve. Velká porce se přitom zužitkovala na natáčení obří bitvy s Crazy 88 v prvním filmu. Tarantino nicméně velkou část využité krve "kreativně" utlumil z ratingových důvodů, když scénu přepnul do černobílého zobrazení!

01) Ačkoliv si filmaři dali hodně záležet, aby ve filmu ani jednou nepadlo Nevěstino skutečné jméno, diváci ho i přesto mohou vypátrat. V kratičkém záběru na letenku do Okinawy je totiž na okamžik vidět, že se hlavní hrdinka jmenuje Beatrix Kiddo.

První Kill Bill začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.10.

Sdílejte článek
Štítky Uma Thurman film režisér Quentin Tarantino Kill Bill Uma Thurmanová Pulp Fiction: Historky z podsvětí Quentin Tarantino

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný