7. června 2021 02:08

9 věcí, které nevíte o Kill Billovi 2: Jak to vypadá s trojkou a čtyřkou?

Vrátí se někdy Nevěsta do akce?

V sobotu večer se na COOLu rozjede akční drsňárna Kill Bill 2, v níž Nevěsta dokončí své dílo zkázy vůči všem, kteří jí před pár lety zkazili veselku. Dramatičtější dvojka Killa Billa je obecně přijímána o trochu lépe než akčnější jednička. Možná se tak rádi dozvíte, jak Quentin Tarantino tenhle snímek vlastně upekl.

09) Určitě víte, že Kill Bill 2 „navazuje“ na jedničku – ve skutečnosti jde však spíš o jeden film rozdělený vedví, což tehdy nebyla zrovna obvyklá praktika. Již v době jedničky se každopádně vědělo, že příběh skončí otevřeně a uzavře jej až dvojka, která dílem vznikala paralelně s jedničkou. Jediným podobným příkladem je snad Jacksonův Pán prstenů, ale u toho čtenáři dobře znali konec.

08) Scéna v nevěstinci, kde Nevěsta potká Estebana Vihaioa (Michael Parks), byla vůbec poslední scénou filmu (filmů), která se natáčela. Rovněž vznikala před skutečným nevěstincem a komparz tak tvořily skutečné prostitutky. Jestli tu štáb také oslavil poslední klapku, již známo není.

07) Robert Rodriguez dal dohromady soundtrack Kill Billa 2 za jediný symbolický dolar. Tarantino mu to později splatil stejně – za režii scény v Rodriguezově Sin City rovněž inkasoval jeden dolar.

06) Kill Bill se do značné míry liší od zbytku Tarantinovy kinematografie tím, že jsou v něm k nalezení skutečné obchodní značky reálných produktů. Tarantino je jinak slavný spíše pro vymýšlení značek fiktivních, aby se vyhnul product placementu.

05) Uma Thurman a Daryl Hannah se údajně neměly příliš v lásce a instruovaly štáb, aby v maximální možné míře zajistil, že se nebudou potkávat. Spaly na jiných patrech v hotelích, dokonce separátně prováděly i tiskovky. Když jejich vzájemný souboj ve druhém Kill Billovi vyhrál ocenění za nejlepší filmovou bitku roku, pro cenu přišla jenom Daryl.

04) Quentin Tarantino chtěl původně do Kill Billa 2 vložit metahumor skrze špatné nadabování mistra Pai Mei do angličtiny – a to tak, aby dialog dabingu nepasoval do jeho rtů. Hlas měl přitom poskytnout Tarantino sám. Nakonec si však nápad „skládající hold béčkové éře“ nechal naštěstí rozmluvit a Pai Mei tak mluví normálně.

03) V Gaunerech vyhrožuje postava Michaela Madsena policistovi tím, že ho napumpuje benzínem a upálí. V Kill Billovi 2 je v příbytku Budda, kterého hraje právě Madsen, vidět stejný kanystr benzínu.

02) Teprve v roce 2018 se Uma Thurman přiznala k tomu, že během natáčení došlo i k nebezpečné nehodě. Stalo se tak ještě v roce 2002, kdy měla natočit scénu řízení vozidla a zároveň mluvit. Jenže na silnici byla neočekávaná zákruta a Uma narazila do stromu, čímž si vysloužila otřes mozku a pár pohmožděnin. Harvey Weinstein tehdy odmítl záběr z nehody zveřejnit, a tak světlo světa spatřil až po dlouhých 16 letech.

01) Hned po dvojce se začalo mluvit o Kill Billovi 3 a v roce 2007 dokonce i o Kill Billovi 4. Tarantino se nakonec dopracoval k tomu, že by chtěl natočit jen trojku a poslat ji do kin deset let po dvojce (tedy v roce 2014), i z toho však sešlo a momentálně je film u ledu. Tarantino sice občas zmíní, že by se mu mohl vrátit do karet a že o něm sem tam diskutuje s Umou Thurman, reálně se však natáčení opravdu neblíží.

Kill Bill 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný