3. června 2022 12:00

7 věcí, které nevíte o Johnnym Deppovi: Jaké měl dětství a kolikrát se zasnoubil?

Rocková hvězda filmového světa neměla úplně standardní dětství.

Posvítili jsme si na spoustu věcí, které možná nevíte o čerstvém vítězi nejsledovanějšího soudního procesu dekády.

07) Jako dítě se hodně stěhoval

Johnnyho dětství bylo bouřlivé jako celý jeho život. Otec se kvůli práci inženýra často stěhoval za novými zakázkami a rodinu bral s sebou – Johnny si tak asi dvacetkrát (!) musel zvykat na novou školu, nový domov a nové přátele.

06) Měl kapelu

Rodina se nakonec usídlila na Floridě – v Johnnyho patnácti letech se mu však rodiče rozvedli a on se rozhodl situaci řešit jediným logickým způsobem: drogami! Johnnyho mladická rozšafnost měla odraz v jeho snaze stát se rockovou hvězdou. To mu však nebylo přáno, byť si dokonce založil kapelu.

05) Nicolas Cage je jeho kámoš

Právě díky hudbě se Johnny nakonec přestěhoval s kapelou do Los Angeles, jen aby se tu formace rozpadla. To už zde ale zapustil kořeny, oženil se s děvčetem, které bylo maskérkou na natáčení... a seznámil se s jistým Nicolasem Cagem. Právě přes něj pak vedla Johnnyho cesta k filmu.

04) Byl miláčkem nezávislého filmu

Dnes se tomu těžko věří, ale Johnny Depp byl první dvě dekády své filmové dráhy mladým talentem milovaným zvláště režiséry podivných filmů – především Timem Burtonem. Jasně, taky si zahrál v televizním hitu Jump Street 21, ale prakticky až do Pirátů z Karibiku nešlo o hvězdu filmových hitů.

03) Adoptoval koně z Ospalé díry

Nutno říct, že Johnny vždycky dost pomáhal své pověsti podivína – nakonec i jeho Jack Sparrow je hodně netradiční postava pro blockbuster. Jednou z nejkurióznějších epizod je jeho koupě koně, na němž rajtovaly postavy z Ospalé díry – dozvěděl se totiž, že měl po natáčení putovat na jatka.

02) Nikdy nevyhrál Oscara

Jestli vám Johnny Depp malilinko připomíná takového Leonarda DiCapria před tím, než se Leo proslavil, nejste sami. Obě někdejší hvězdy nezávislého filmu, které vydělaly megasumy ve velkofilmech, spojuje i to, že Johnny (navzdory mnoha kvalitním bijákům) nikdy nevyhrál Oscara. Těžko říct, zdali to – na rozdíl od Lea – ještě vůbec dožene.

01) Mnohokrát se zasnoubil, ale jen dvakrát se oženil

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce, mohlo by se říkat – Johnny se krom svého prvního manželství s maskérkou Lori Anne Wilson oženil podruhé s herečkou Amber Heard (o čemž jste asi už trochu slyšeli). Se zásnubami se však nežinýroval – celkem se zasnoubil šestkrát, ačkoliv to většinou zjevně nedopadlo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný