23. října 2023 00:03

7 věcí, které nevíte o Jasonu Stathamovi: Má doma hvězdu Transformers!

Život Jasona Stathama skrývá nejedno malé tajemství...

Akce jako vyšitá vás čeká na Prima COOL už v sobotu večer – přijíždí totiž Kurýr 3 s Jasonem Stathamem. Akční masomlejn, který se nebojí vysokooktanové zábavy, stojí a padá s charismatem ultraborce v titulní roli. Poznejte, co jste o moderní akční ikoně zřejmě netušili!

07) Statham platí za podobně zručného kaskadéra jako klasikové Sly nebo Arnold v 80. letech. V prvním Kurýrovi si například dělal sám všechny akční scény včetně honiček, potápění nebo soubojů.

06) Jason ostatně měl značnou řadu zkušeností s bojovými uměními ještě před začátkem filmové dráhy – podobně jako jiné akční legendy. Z řady bojových umění, kterým se věnoval, získal schopnosti v jiu-jitsu, americkém kickboxu nebo karate. V posledním zmíněném je držitelem černého pásku.

05) Momentálně to Jason už pár let táhne s blonďatou modelkou Rosie Huntington-Whiteley, která sekundovala Shiovi LaBeoufovi ve třetím díle Transformers.

04) Aby toho nebylo málo, Jason Statham v 90. letech reprezentoval Velkou Británii ve skocích do vody. Skákal především ze tří a deseti metrů a v roce 1992 se ve své třídě stal 12. nejlepším na světě.

03) Už jste si jistě všimli, že je Jason muž mnoha talentů – patří mezi ně však i tanec? Ještě než prorazil v herectví, zkoušel to Jason přes hudební klipy. A jak víte, v devadesátkách se v Británii točilo ledasco… Pro originální taneček překlikněte ve videu níže na 30. sekundu!

02) I když o Jasonu Stathamovi nelze říct, že by vynikal shakespearovskými hereckým kvalitami, nelze jej zároveň označit ani za herecké poleno. V málo známém psychologickém thrilleru London, Blitz hrál například čistě dramatickou roli. Vystoupením z archetypu pak do jisté míry byla i jeho role záporáka Deckarda Shawa v Rychle a zběsile 7... než se tahle postava krapet změnila.

01) Kurýr nebo Postradatelní, to jsou filmy, pro které Jasona Stathama dobře známe. Před rokem 2007 mu však byla nabídnuta i role Agenta 47 z filmu Hitman. Jason ji odmítl a roli nakonec získal Timothy Olyphant. Což byla smůla pro všechny zúčastněné a nejspíš i pro diváky.

Kurýr 3 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný