10. srpna 2020 00:07

9 věcí, které nevíte o druhém filmovém Hitmanovi: Hlavní roli dostal Paul Walker

Jak to Hitman zkusil znovu a lépe...

V sobotu večer si na COOLu můžete „zahrát“ Hitmana. Rupert Friend se tu představí jako již druhý filmový představitel Agenta 47, geneticky vylepšeného nájemného zabijáka s proklatě aerodynamickou hlavou. Jak se však stalo, že s odstupem několika let vznikly dva hitmanovské filmy? A proč se Agent 47 možná někdy postaví po bok Lary Croft? Čtěte dál!

09) Prvním filmem s Agentem 47 byl Hitman z roku 2007. Jak souvisí s tím z roku 2015? Vlastně nijak. Studio 20th Century Fox totiž vsadilo na čistokrevný restart, který přišel jak s novou hlavní tváří, tak i s novou zápletkou.

08) Oba filmoví Hitmani paradoxně sdílejí jednu věc – scenáristu Skipa Woodse, který má jinak na kontě třeba kriminálku Swordfish: Operaci Hacker, X-Men Origins: Wolverine nebo pátou Smrtonosnou past.

07) Hitmana si tentokrát zahrál Rupert Friend (Stalinův syn ve Ztratili jsme Stalina), který nahradil Timothyho Olyphanta z původního filmu. Po jeho boku se postavili Hannah Ware, Zachary Quinto (Hrdinové), Ciarán Hinds (Řím), Thomas Kretschmann (von Strucker v marvelovkách) a čínská hvězda Angelababy.

06) Původně měl mít Agent 47 docela jinou tvář – hlavní roli totiž získal Paul Walker! Smrtelná nehoda z roku 2013 ale pochopitelně vedla k jeho přeobsazení.

05) Druhému Hitmanovi vzal v roce 2014 paradoxně vítr z plachet jiný biják o nájemném vrahovi, který se dočkal větší popkulturní slávy – John Wick. Zatímco Hitman je však více o tichém přístupu, John Wick sází na podstatněji efektnější akci.

04) Film se rozhodně snaží složit poctu herním kořenům. Mezi nejrůznějšími narážkami si můžou hráči povšimnout třeba odkazu se žlutou gumovou kachničkou (která ve hrách slouží jako výbušnina) a opakující se vtípek s topinkovačem.

03) Druhý Hitman v kinech vydělal 82 milionů dolarů při rozpočtu 35 milionů, v součtu se tedy zaplatil jako fajn béčko ze starých časů (jen pro srovnání, třeba Arnieho Komando v 80. letech utržilo 80 milionů, byť se od té doby samozřejmě poněkud zvýšila inflace). Foxové si ale od filmu slibovali daleko vyšší částku, takže vůbec neměl šanci na pokračování.

02) Mimo tradiční filmové chybky se filmařům při natáčení v Singapuru podařilo udělat kuriózní botu, která musela místní diváky popudit. V Singapuru jezdí vozy na silnici po levé straně, takže mají volanty napravo. Ve scéně honičky však hrdinové nasednou do aut, která mají volant nalevo...

01) Naděje na pokračování přesto umírá až jako poslední. Producenti chvíli po premiéře naznačovali, že by rádi vytvořili filmový vesmír, v němž by se odehrávaly v jediné realitě adaptace Just Cause, Hitmana, Tomb Raidera, Deus Ex (!) a Thiefa (!!). Zní to zajímavě, o tom žádná. Proměnit něco takového v realitu ale nebude zrovna jednoduchý úkol.

Hitman: Agent 47 začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný