12. ledna 2023 12:20

9 věcí, které nevíte o druhém dílu Harryho Pottera: Které bradavické studentce bylo ve skutečnosti 37 let?

Víte třeba, který herec byl zvažován do role mladého Voldemorta a podle čeho tvůrci vybírali model létajícího auta?

Ani druhý školní rok v Bradavicích se pro naše hrdiny neobšel bez problémů. Harry se svými kumpány totiž odhalil temné tajemství ukryté přímo ve zdech samotného hradu a s pomocí svých přátel Rona a Hermiony musel čelit silám, které opět jednou hrozily, že zničí celý kouzelnický svět. A zase se u toho tvůrci pořádně zapotili.

09) Natáčení Tajemné komnaty započalo jenom 3 dny po premiéře prvního filmu. Tak drakonické tempo bylo nezbytné, pokud chtěli Warneři natočit celou sérii dříve, než jim příliš zestárnou dětští herci.

08) Během dvojky začal režisér Chris Columbus trend postupného potemňování a „odbarvování“ (desaturování) jednotlivých filmů. Hlavní kameraman Roger Pratt začal kulisy nasvěcovat tlumenějším světlem a mírnil rovněž barevnou paletu. Trend pokračoval i v dalších dílech.

07) Honorář Daniela Radcliffa za druhý film původně činil jen 125 tisíc liber, tedy necelé 3 miliony korun. Pak ale první díl vydělal v kinech skoro miliardu dolarů a o Radcliffovo ocenění se začali zajímat odboráři. Nakonec si Warneři vše rozmysleli a zvýšili Radcliffovi honorář na 2 miliony liber.

06) Lucius Malfoy měl mít původně krátký sestřih, ale jeho představitel Jason Isaacs navrhl, že by měl nosit dlouhé vlasy, aby se odlišil od synka Draca. To paradoxně způsobilo, že Isaacs musel na place nosit také mírně zakloněnou hlavu – aby mu vlasy nepadaly do tváře – což vedlo k tomu, že působil ještě více snobsky, než původně měl.

05) Létající Weasleyovic auto je Ford Anglia stejné značky a modelu, ve kterém dříve jezdila samotná J. K. Rowlingová. Vůz je do detailů popsaný už v knihách, nejedná se tak jenom o filmový easter egg.

04) Rupert Grint trpí stejně jako Ron Weasley silnou arachnofobií – dodnes prý neviděl celou scénu v pavoučím doupěti, při jejímž natáčení mimochodem pouze myslel na setkání s běžnými pavouky…

03) Shirley Hendersonová alias Ufňukaná Uršula je vůbec nejstarší představitelkou, která kdy ztvárnila studentku Bravavic – během natáčení jí bylo 37 let.

02) Tajemná komnata je druhým a zároveň posledním filmem, v němž se coby ředitel Bradavic Albus Brumbál ukázal Richard Harris. Ten totiž zemřel jen několik týdnů před americkou premiérou filmu. Jak druhý film, tak i vězeň z Azkabanu jsou věnovány jeho památce.

01) Eddie Redmayne, který byl mnohem později obsazen do hlavní role ve Fantastických zvířatech z roku 2016, se paradoxně ucházel již o roli Toma „Voldemorta“ Raddlea v Tajemné komnatě. Málem jsme tak Mloka Scamandera měli na temné straně.

Zdroj:IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný