18. prosince 2019 08:17

9 věcí, které nevíte o Ghost Riderovi 2: Nicolas Cage si po něm střihnul Spider-Mana a Supermana

Pojďme si probrat kostlivce ve skříni Nicolase Cage.

V neděli ve 20.00 dorazí na COOL komiksový horor Ghost Rider 2: Duch pomsty. Nicolas Cage se tu opět předvede jako hořící kostlivec bojující proti ďábelským silám, které se tentokrát snaží dostat na kobylku tajemnému teenagerovi (z něhož je v komiksu další Ghost Rider). Od finále druhého dílu Ghost Ridera jsme se s tímhle jezdcem na velkém plátně nepotkali, ale to ještě neznamená, že by se flákal. Co potřebujete vědět o samotném filmu a o tom, co se dělo po něm?

09) První díl Ghost Ridera utržil solidních 228 milionů dolarů, což při nákladech 110 milionů nebylo žádné terno. Časem ale přeci jen vznikla dvojka, která se vykašlala na to, že se komiksová scéna přesunula k rodinným marvelovkám nebo temným DC adaptacím - Ghost Rider jednoduše zůstal v subžánru "ujeté akční béčko".

08) Nicolas Cage se v druhém díle vrátil zpět jako Johnny Blaze/Ghost Rider - není to však jeho jediná komiksová role! Zahrál si totiž také Big Daddyho ve filmu Kick-Ass a rovněž namluvil noirového Spider-Mana v animáku Paralelní světy nebo Supermana v Teen Titans Go! To The Movies.

07) Cage v Ghost Riderovi 2 zachraňuje postavu, která je už od prvních minut známá jako Danny - pro fanoušky komiksu je jasné, že samozřejmě nemůže jít o nikoho jiného než o Dannyho Ketche. Právě on se v 90. letech stal nástupcem Johnnyho Blaze a je (v komiksovém světě) možná o něco slavnějším a oblíbenějším Ghost Riderem než on.

06) Ghost Riderova motorka je samozřejmě mohutně upravená pro filmové kulisy (a hořící hlava není její součástí ani na place). Pokud byste se však i přesto chtěli projet na něčem podobném, v srdci tohohle žihadla našli Yamahu VMAX.

05) Natáčení v Turecku se odehrálo v oblasti Cappadocia, což je historický region plný pozoruhodně špičatých skalických útvarů. Podobně se přímo na lokaci natáčely scény i v Rumunsku nebo Řecku - tady zase přímo v místech, kde stávalo starověké město Hierapolis. Říkejte si, co chcete, ale na výletech producenti Ghost Ridera 2 nešetřili!

04) Christopher Lambert se ve filmu objevuje jako Methodius a výrazným znakem jeho postavy je potetovaná hlava. Nanášení make-upu však trvalo příliš dlouho, a tak se Lambert rozhodl s make-upem chodit po celou dobu, dokud natáčení neskončí. Podobně kuriózní je i původ problikávajícího obrazu ďábla - je jím slavný moderátor Jerry Springer!

03) Ghost Rider 2 tak utržil jen 132 milionů při rozpočtu 57 milionů. Film tak navzdory všem snahám dopadl finančně hůř než jednička - a dílem mu byl vytknut i plytčí příběh než v případě jedničky. Uvážíme-li však, že tržby nejsou totéž co výdělky (zhruba půlku peněz si nechávají kina), v reálu si na sebe přinejlepším tak tak vydělal.

02) Nicolas Cage uvedl, že je po premiéře dvojky s filmy s Ghost Riderem "hotov" - odmítl proto hrát v plánovaném třetím díle, jehož vývoj byl později zrušen. Nedlouho poté se však práva na sérii vrátila zpátky k Marvelu...

01) ... který později v Agentech S.H.I.E.L.D.u ukázal, že dovede představit Ghost Ridera v jiném, ale přesto velmi zábavném podání. Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než se tenhle jezdec v nějaké své inkarnaci podívá i do marveláckého filmového světa!

Ghost Rider 2: Duch pomsty začíná na Prima COOL ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný