29. ledna 2024 00:04

9 věcí, které nevíte o sci-fi Ghost in the Shell: Scarlett Johansson se ve filmu málem líbala se ženou

Vydejte se za hranice sci-fi akčňáku se Scarlett Johansson.

V sobotu večer bude COOL patřit akční sci-fi Ghost in the Shell. Scarlett Johansson se v ní představí jako drsná kyborgská policistka, která musí ve světě budoucnosti odhalit svou vlastní minulost. Snímek na motivy kultovní anime a mangy má za sebou rozhodně bohaté dědictví. Poznejte vše, co s Ghost in the Shell souvisí!

09) Sousloví Ghost in the Shell se zapsalo do dějin už mangou vytvořenou Masamunem Širóem, která se na pulty obchodů dostala v roce 1989. Nejde ani zdaleka o první kyberpunkový komiks, dost možná ale jde o nejslavnější mangu vůbec.

08) Manga Ghost in the Shell se již v roce 1995 dočkala filmového (kresleného) provedení, jež se u milovníků anime dočkalo víc než vřelého přijetí. V roce 2004 přišlo jeho pokračování s podtitulem Innocence, jež doprovodily dva televizní seriály vyplňující období mezi filmy.

07) O hraném filmu se mluvilo poměrně dlouho, minimálně od roku 2008, kdy práva zakoupilo studio DreamWorks a do role producenta se dostal Steven Spielberg. Nakonec však film namísto skutečného hraného remaku se Scarlett platí za jakýsi... reboot? K tomu se ale ještě dostaneme.

06) Původně bylo oznámeno, že se hlavní role nejspíš ujme Margot Robbie. Brzy poté však následovala zpráva o tom, že ji nahradila Scarlett Johansson, která si z rozpočtu ukousla celých 10 milionů dolarů. Margot se totiž rozhodla pro roli Harley Quinn v Sebevražedném oddílu.

05) Robotické gejši, které se objevují v úvodu filmu, nejsou zcela digitální povahy – jde o mechanické stroje, jejichž vzhled je převzat od japonské herečky Rily Fukushimy.

04) Příběh obou filmových verzí (anime vs. hrané) ani zdaleka není identický, ba naopak! Původní hlavní hrdinka (Major) se jmenuje Motoko Kusanagi, zatímco ta s tváří Scarlett naopak Mira Killian. Zatímco Kusanagi řešila příběh (nebudeme-li spoilerovat) zaměřený víc na budoucnost světa, Mira oproti tomu rozkrývá především svou vlastní minulost. V zásadě by tak hraný a kreslený filmy mohly existovat vedle sebe – nebýt toho, že je v nich řada identických scén.

03) Hraná verze verze Ghost in the Shell se neinspirovala jen u původní mangy. Několik scén se převzalo i z anime, a to tak detailně, až by si jeho tvůrci skoro mohli nárokovat nějaký nový honorář.

02) Pokud vás svět Ghost in the Shell zaujal, můžete si jej doplnit i skrze trio videoher, u většiny z nich ale budete muset být milovníkem retra. První dvě hry totiž vyšly na PlayStation a na PlayStation 2 (později se objevily také na PSP) a navíc existovala i on-line střílečka z tohoto světa. Ta má ale bohužel od roku 2017 vypnuté oficiální servery.

01) Scéna, v níž si Major prohlíží prostitutku Liu, byla původně podstatně delší – a také mnohem intimnější, obě ženy se totiž i políbily. Během postprodukce se však bohužel nešetrně krátilo...

Akční sci-fi Ghost in the Shell začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný