19. července 2021 02:07

9 věcí, které nevíte o Fantastické čtyřce 2: Málem v ní byl Nick Fury

Silver Surfer přilétá! Co všechno se dělo kolem druhé Fantastické čtyřky?

V sobotu večer dorazí na COOL druhý díl Fantastické čtyřky. Oblíbená skvadra hrdinů se tentokrát bude muset vypořádat s titulním Silver Surferem, který je však jen předzvěstí mnohem většího (doslova!) a nemilosrdnějšího záporáka. Co všechno o tomhle komiksovém dobrodružství zřejmě nevíte?

09) Prapůvodní Fantastická čtyřka byla komiksem, který na počátku 60. let založil marvelovky tak, jak je známe – existovali sice i starší marvelovští hrdinové, teprve F4 ale udělala díru do světa a upoutala na sebe pozornost. Co se týče jejího adaptování, studio 20th Century v ní kdysi vidělo veselou a hravou protiváhu X-Menů, takže není divu, že se budovala zcela separátně od světa filmových mutantů.

08) Že se první Fantastická čtyřka dočká pokračování, bylo prakticky jisté od okamžiku, kdy první díl vydělal 330 milionů dolarů. Na filmu se opět podíleli scenárista Mark Frost a režisér Tim Story, přičemž měla dvojka vycházet z komiksového crossoveru The Galactus Trilogy.

07) S Galactusem souvisí jedna kuriózní skutečnost. Ačkoliv film slavného komiksového záporáka (či spíše sílu přírody...) vykreslil jako oblak prachu, v komiksu má Galactus slavný zjev jako obří pán fialové barvy. Je to šíleně béčkové – jeden z komiksů to však už dávno vysvětlil tak, že Galactuse každá civilizace vidí jako úplně jiné monstrum a jeho pravá podoba je tedy nezachytitelná a nejasná. A to je nakonec děsivější než celé jeho pojídání planet!

06) Filmový Silver Surfer vznikl jako digitální trik na mustru pohybů herce a mima Douga Jonese. Určitě ho znáte jako Abea Sapiena z původního Hellboye nebo jako komandéra Saru ze seriálu Star Trek: Discovery.

05) Jessica Alba musela ve filmu nosit paruku, její vlasy totiž byly po intenzivním odbarvování v minulém díle Fantastické čtyřky zcela zničené. Když se rovněž svěřila Timu Storymu s tím, že má těžkou hlavu z kritik vůči svému herectví, Story jí řekl, že musí "plakat krásněji", protože "její herectví je příliš temné a přesvědčivé".

04) Scéna v lese vznikala na stejném natáčením plácku, kde se točily i lesní scény v prvních třech dílech X-Menů.

03) Původně se ve filmu měl objevit i Nick Fury, ačkoliv by jej samozřejmě nejspíš nehrál Samuel L. Jackson. Jeho role však nakonec připadla generálu Hagerovi.

02) Film měl nakonec nižší tržby než jednička, a tak sešlo z plánovaného třetího dílu i z připravovaného filmu o Silver Surferovi. Fantastická čtyřka se nakonec dočkala dalšího rebootu, ten ale byl přijat hůř než původní dva filmy.

01) Vzhledem k tomu, že studio 20th Century Fox koupila korporace Disney, je v plánu další reboot, tentokrát realizovaný pod křídly skutečného Marvelu. Veškeré spekulace jsou nyní nepodložené, víme jen to, že film dorazí někdy po roce 2021. Jeden z tipů fanoušků na to, jak ho realizovat, nicméně zní nechat hlavní hrdiny jako astronauty vystartovat do vesmíru v původních 60. letech a vrátit je (se superschopnostmi) na Zem až dnes. Uvidíme, jestli Marvel tahle myšlenka nějak zaujme, anebo k celé záležitosti přistoupí úplně jinak.

Komiksovka Fantastická 4 a Silver Surfer začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný