31. října 2022 00:09

9 věcí, které nevíte o Deadpoolovi 2: Kde je v něm schovaný Matt Damon?

Dvojka lepší než jednička?

V sobotu večer na COOL vtrhne krutopřísný komiksový akčňák Deadpool 2. Ukecaný žoldák Wade Wilson se do toho opět obuje, tentokrát aby dal na budku cestovateli časem s hlasem Thanose. Posvítili jsme si proto na vše, co souvisí jak s dvojkou, tak i s čekáním na trojku.

09) O natočení Deadpoola 2 se rozhodlo ještě před vydáním jedničky. Že vznikne, bylo oznámeno celé tři dny před premiérou prvního Deadpoola, a rovnou jsme věděli, že znovu zamíří na plac většina postav z jedničky.

08) Vrátily se samozřejmě i Wadeovy promluvy k divákům, tentokrát ale není Wade jedinou postavou, která o nich ví – taktéž Cable, tedy cestovatel časem z budoucnosti, si všímá okamžiků, kdy Wade mluví „do kamery“.

07) Přítomná je i kupa narážek, které si utahují z frančíz a herců spojených (nejen) se superhrdinskými filmy. Wade tak Cablea označí za Thanose (protože ho Josh Brolin namluvil), anebo si můžete všimnout kresbičky Wolverinea jakožto vězně s textem „Vězeň 24601“, což je číslo Jean Valjeana z Bídníků, kterého také hrál Hugh Jackman taky. Další srandou je pak i výskyt Matta Damona (na obrázku níže nalevo) v roli vidláka.

06) Scéna, kdy Wade zastaví jednu kulku mečem, a proto se rozhodne zastavit více kulek mečem (jen aby ho provrtaly), je narážkou na Wadeův dávný první film (X-Men Origins: Wolverine), v němž byla tahle sranda Wadeovou „superschopností“. Původně ale v Deadpoolovi 2 tahle momentka vůbec neměla být! Režisérovi Davidu Leichovi totiž scéna původně přišla příliš dětinská a komediální a prosadili si ji až kaskadéři, kteří ji natrénovali, natočili a ukázali záběry Ryanu Reynoldsovi.

05) Deadpool v jedné scéně zmiňuje, že Domino a její schopnosti musejí být „nápad umělce, který neumí nakreslit ani nohu“, což je narážka na spolutvůrce Deadpoola Roba Leifelda, který je mimo jiné kritizován za to, že se vyhýbá kreslení nohou.

04) Vtipy na Barbru Streisand nejsou ve filmu jen tak pro nic za nic – Streisandka je totiž macechou Joshe Brolina, a tak se narážky pěkně sešly dohromady!

03) Asi nejlepší narážkou filmu je však kratičká scéna s novými X-Meny, kteří Wadeovi zavřou dveře. Ta se natáčela přímo na place X-Men: Dark Phoenix a záběr byl odeslán do postprodukce Deadpoola 2, kde ho vložili do střihu filmu. Takže vás zklameme – jen kvůli Ryanu Reynoldsovi se hvězdy X-Menů na jeho plac nesjely.

02) Pokud někdy bude Deadpool 3, nesjede se na něm ani T. J. Miller alias barman Weasel – Miller se totiž v měsících po premiéře dvojky stal poněkud kontroverzní osobou. Jednak kvůli dojezdu weinsteinovské aféry se sexuálním obtěžováním v Hollywoodu a jednak kvůli jiným výstřelkům. Například při cestě autobusem zavolal na svou spolucestující policii s tím, že má v batohu bombu, což je v Americe poněkud rizikový kanadský žertík.

01) Deadpool 3 bude road trip s Wolverinem, jehož si samozřejmě zahraje Hugh Jackman. Premiéra byla oznámena na 8. listopadu 2024!

Deadpool 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:30.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný