11. března 2024 00:01

7 věcí, které nevíte o Daveu Bautistovi: Drax z marvelovek přiznal spoustu nevěr a problémy se čtením

Jeden z nejúspěšnějších hrajících wrestlerů se před kameru nedostal zrovna jednoduše.

Páteční večer bude na COOLu patřit dobrodružné fantasy Brána válečníků. Moderní teenager je ve filmu teleportován do světa staré Číny, kde musí zachránit princeznu, zabít zloducha a... no však to znáte. Tahle blbina dnes pobaví především výskytem Dave Bautisty, Draxe z marvelovek, který skrz ni dojil svou slávu po prvních Strážcích Galaxie. To je však jedině dobře! Když se totiž na Daveův život podíváte, nelze mu nepřát co největší úspěch.

07) Rozmanité kořeny

Pokud vám Dave připadá jako člověk s rozmanitou genovou skladbou, nejste na omylu. Bautista se totiž v lednu 1969 narodil ve Washingtonu D.C. mamince s řeckými kořeny a tatínkovi s filipínskými kořeny. Mohlo by se zdát, že měl díky místu rodiště v americkém hlavním městě od dětství v puse stříbrnou lžičku, ale opak byl pravdou. Značná část washingtonské populace žije v de facto ghettu a Dave patřil právě semhle…

06) Drsné mládí

Dave rozhodně nemůže říct, že by měl dokonalé dětství. Když v 80. letech v Americe začínal ve velkém frčet kokain, Daveova čtvrť ještě získala na drsnosti a kriminalitě. A to se podepisovalo i na jeho „úspěších“ a občasných krádežích. Dave ani nedokončil střední školu. Technicky vzato sice skončil sám, jinak by ale zřejmě brzy propadl/byl vyhozen tak jako tak. Nakonec se jeho máma rozhodla přestěhovat na druhou stranu Ameriky do San Francisca.

05) Drsnější dospívání

Ještě kurióznější je však Daveova dráha poté, co začal pracovat na své těle. Ačkoliv už na střední byl ve wrestlingovém týmu, až později se doslova zbláznil do posilování (a dost možná i podpůrných substancí). Během pár let tak vyrostl do neuvěřitelných rozměrů! Za všechny příběhy z toho období nejlépe mluví historka o jeho práci vyhazovače z nočního klubu. Dave byl totiž tak úspěšný, že byl nakonec sám vyhozen! „Vyhazoval“ totiž až příliš dobře a mnohdy velmi proaktivně. Po jedné noci musel být sám zatčen poté, co v rámci rvačky skončili dva návštěvníci zranění a jeden z nich v bezvědomí. Za napadení si vysloužil roční podmínku.

04) Wrestlingová dráha

S takovýmito zážitky bylo jen otázkou času, než Dave skončí ve vězení, na krchově anebo ve wrestlingu. Vybral si třetí možnost a do světa WWE vešel relativně pozdě až po své třicítce. Tím tvrději ale trénoval a krom wrestlingu nakonec našel úspěch i v profesionálnějším zápasení v rámci MME. Bautista (pro wrestling si zjednodušil jméno na „Batista“) oslovil diváky nalevo i napravo a tím spíše získal chuť zkusit svůj talent také ve světě filmu.

03) Cesta do filmu

Mnohé hvězdy WWE touží po filmové dráze a Dave nebyl výjimkou. Díky tomu, že začal hrát až kolem čtyřicítky, na něj typicky zbyly role záporáků a/nebo drsňáků. Dnes je už ikonický jako Drax a objevil se i v tak považovaném filmu jako Duna. Asi se dá říct, že Dave hraje spíše tak „kvalitně“ jako třeba svého času Arnold. To ale s trochou svalů a charismatu může být jen výhodou.

02) Složitý manžel

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce – tak by šlo shrnout Daveovy manželské patálie. I když je totiž hvězdou WWE i filmového plátna, v osobním životě se mu příliš nedaří. Celkem má za sebou tři manželství, přičemž jedno se rozpadlo kvůli jeho… popularitě u žen v období wrestlingu. Dave přiznal, že byl mnohokrát nevěrný a zájmu opačného pohlaví neuměl odolávat, což je sice lidsky pochopitelné, ale titul Manžela roku mu kvůli tomu zcela jistě unikne.

01) Nevelký intelektuál

Asi nebude také šokujícím odhalením, když napíšeme, že Dave není zrovna člen Mensy. Skutečnost, že nedodělal střední, se dá vzhledem k tehdejší situaci ještě pochopit. Ani v dospělosti si však Bautista nenašel ke vzdělávání moc vztah. Kvůli své dyslexii je pro něj prý čtení obzvláště složité, a sám dokonce ani často nedočte scénáře svých filmů. Nicméně uvážíme-li tuto skutečnost, je vlastně jeho kapitální úspěch o to úchvatnější!

Brána válečníků začíná na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný