22. dubna 2024 00:07

7 věcí, které nevíte o Channingu Tatumovi: Za co se hrozně vysmál Cate Blanchett?

Jak se z Channinga Tatuma stala hollywoodská hvězda... a co se mu na vrcholu slávu moc nepovedlo?

V neděli večer se na COOL prostřílí akční komedie Jump Street 22. Dvojice policejních detektivů Jonah Hill a Channing Tatum se tentokrát bude muset v „přestrojení“ za „mlaďochy“ infiltrovat mezi studenty nikoliv střední, ale vysoké školy. A kdo zná studentský život, ten již tuší, že jim hledání dealerů drog půjde jedna radost! Celé to potěšení pak ještě bude o to větší, když poznáte Channinga Tatuma nejen zvenku, ale i zevnitř...

07) Rodák z Alabamy

Co se týče původu, Channing je kovaný americký vesničan! Narodil se a vyrůstal v městečku Cullman uprostřed Alabamy, což je víska o sotva 14 tisících obyvatelích. Když bylo Channingovi šest let, jeho rodina se přestěhovala do Pascagouly v Mississippi, ale ani tady (s populací 22 tisíc obyvatel) mu zjevně nebylo přáno zrovna dobýt svět showbyznysu.

06) Středoškolák (a chodící klišé)

Asi by bylo překvapivé, kdybychom zjistili, že Channing získal před hraním doktorát z kvantové fyziky – faktem ale je, že jeho mládí na americkém venkově bylo skoro jako z Příručky amerických klišé. V dětství mu to ve škole moc nešlo, za což vinil svou dyslexii i ADHD. Našel však štěstí v... ano, americkém fotbalu. Dokonce tak moc, že díky němu získal sportovní stipendium v Západní Virginii.

05) Nej(h)různější profese

Stejně jako u mnoha jiných herců, také v případě Channinga si jej herectví našlo tak trochu náhodou. Za mlada zkoušel celou řádku obskurních povolání, mimo jiné pracoval například ve školce… pro psí štěňata! Neméně kouzelnou je i jeho dráha striptéra, kterou se sice před prarodiči zřejmě nechlubil, později se mu ale měla ještě hodit...

04) Konečně štěstí?

Pojďme ale konečně na Channingovu filmovou dráhu. Slavný lamač dívčích srdcí se nakonec přestěhoval do Miami, kde ho objevil modelingový scout. Poté následovaly i první pokusy před kamerou. Nejprve se tak stalo v Kriminálce Miami a vedlejších filmových roličkách, průlomem pak byla role v teenagerovinách jako Step Up či Supernáhradník. Channing se stal i akčním hercem, ale můžeme zpětně asi říct, že třeba jeho G.I. Joe nebyl zrovna žánrovou revolucí.

03) Průlom jako striptér

Všechno zlé je ale k něčemu dobré – a platí to i v případě tak obskurní práce, jako je svlékání se za peníze. Skutečným průlomem v Channingově kariéře byla až (sebeparodická) komedie Bez kalhot z roku 2012 a spolu s ní Jump Street 21 ze stejného roku. Při natáčení prvního zmíněného bijáku přitom Channing logicky čerpal ze své vlastní zkušenosti striptéra, takže lze skoro říct, že se pro tuhle roli doslova narodil.

02) Dlouholeté manželství

Přesto byl Channing po většinu času, který strávil na vrcholu své herecké dráhy, pro mnohé možná překvapivě ženatý s jedinou ženou. Onou vyvolenou byla od roku 2009 Jenna Dewan-Tatum, jeho herecká kolegyně ze Step Up. Asi vás nepřekvapí, že se v roce 2006 poznali na place zmíněného filmu a vydrželi spolu celých 10 let, což je na poměry Hollywoodu skoro věčnost. Rozvod oznámili teprve v roce 2019.

01) Legendární e-mail!

V roce 2016 hodil na Channinga menší stín neslavný hollywoodský hack. Ačkoliv z útrob Sony tehdy uniklo opravdu nekřesťanské množství špíny, měli jsme štěstí i na minimálně jednu krásnou pikanterii – Channingův e-mail, který sdílel mimo jiné s Jonahen Hillem právě při premiéře Jump Street 22. Když film utržil balík peněz, Channing napsal jen „DOSTALI JSME CATE BLANCHETT S TĚMAHLE TRŽBAMA, DĚVKY!!!!!!“ (či přesněji „WE GOT CATE BLANCHETT WIT DIS BOX OFFICE BITCHES!!!!!!“). Následovalo asi milion řádků se slovem „HAHA“ a něco nám říká, že se Channing na večírcích Cate Blanchet maličko vyhýbá...

Jump Street 22 začíná na Prima COOL v neděli ve 22:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný