8. června 2020 00:03

9 věcí, které nevíte o Bradu Pittovi: Málem skončil jako Robert Downey Jr.

Brad Pitt je mnohem víc než jen hezká tvářička!

V sobotu večer bude COOL patřit černé špionážní komedii Po přečtení spalte od bratrů Coenových. Ačkoliv hlavní události příběhu o tragickém úniku špionských údajů spustí jiné postavy, Brad Pitt se do zápletky téhle řady nešťastných a komických příhod zaplete jako přihlouplý trenér fitness. Po drsňácích a detektivech je to od Brada poměrně nečekaný výběr role – pro Coeny (Fargo, Big Lebowski) ale herci jednoduše udělají cokoliv! Navíc, podíváme-li se na Bradův život, rozhodně nejde o nějakou hollywodskou primadonu...

09) Brad Pitt se narodil 18. prosince 1963 v maloměstské části Oklahomy City a možná netušíte, že jeho pravé jméno… není příliš odlišné od úderného pseudonymu. Celým jménem je totiž William Bradley Pitt.

08) Na škole Pitt víceméně platil za šprta – byl členem nejen debatního kroužku, ale i divadelního kroužku, a jen o fous se nedostal do basketbalového týmu. Nakonec šel studovat novinařinu na univerzitě, dva dny před dokončením studia z ní ale vyletěl.

07) A tak se Pitt s vidinou herecké dráhy přestěhoval do Los Angeles. Traduje se, že měl v kapse jen pár stovek dolarů a přespával na gauči své tety. V průběhu let, kdy se snažil uchytit u filmu, si tak musel oddřít i řadu špatně placených prací – včetně čištiče bazénů, řidiče limuzíny plné striptérek anebo tancování v roli maskot restaurace.

06) Průlomový byl pro Pittovu kariéru film Thelma & Louise, v němž si střihl roli svůdného stopaře – a skrze svůj talent a zjevně i fazónu na sebe upoutal značnou pozornost. Sérii jeho dalších rolí korunovalo Interview s upírem, díky němuž se Pitt stal novým žhavým objevem Hollywoodu.

05) Pitt měl zejména v 90. letech podobnou pověst jako Leonardo DiCaprio – ve filmech na mnohé působil zejména jako hezká tvářička pro divačky a bulvár dlouhodobě řešil jeho vztahy. Faktem ale je, že této pověst dost vycházel naproti. Mezi jeho přítelkyně patřily Christina Applegate nebo Juliette Lewis, jež byly populární zejména v devadesátkách, a krom toho byl zasnouben i s Gwyneth Paltrow. Později se však samozřejmě stal polovičkou (pro někoho) kultovního páru s Jennifer Aniston.

04) Ačkoliv Brad točil i přemýšlivější filmy (třeba Sedm), teprve po roce 2005 se častěji pouštěl do sofistikovanějších projektů jako Hanebný pancharti či válečný biják Železná srdce, který i produkoval. Jeho ostře sledované manželství s Angelinou Jolie ho tak posunulo dál, minimálně co týče kariéry.

03) Sám Pitt se nechal slyšet, že mu ke konci 90. let ze slávy začalo trochu kapat na maják – dle svých slov pokuřoval příliš mnoho rekreačních drog a vyžíval se v chronické depresi. Nakonec se z ní dostal bez většího zájmů médií (v kontrastu třeba s Robertem Downeym Jr.), měl prý však namále!

02) Pitt tvrdí, že trpí neurologickou poruchou známou jako prosopagnosie, která způsobuje neschopnost pamatovat si tváře druhých lidí kolem sebe. To je pro herce poněkud handicap, Pitt ale tvrdí, že si dovede zapamatovat obličeje jen těch lidí, s nimiž se potkává velmi často. Kdo ví, možná prosopagnosií trpí většina z nás…

01) Ačkoliv má Brat na triku pěknou řádku filmů, mohl rozhodně hrát v řadě dalších – byl například první volbou Tima Burtona pro Ospalou díru (roli získal Johnny Depp) i Karlíka a továrnu na čokoládu (totéž). Také mohl hrát Jasona Bournea, v tu dobu ale musel točit dnes zapomenuté drama Spy Game, a tak s díky odmítl. Seznam dalších filmů, v nichž mohl hrát, pak čítá rovněž Americké psycho, Titanic (!) nebo Matrix.

Po přečtení spalte začíná na Prima COOL v sobotu ve 22.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný