2. prosince 2019 03:21

9 věcí, které nevíte o Amazing Spider-Manovi 2: Původně v něm byla i Mary Jane Watson

Připravte se na konec jedné pavoučí éry.

V sobotu ve 20.00 se na COOLu rozjede Amazing Spider-Man 2 a bude z toho hned dvojnásob smutné pokoukání. Peter Parker bude totiž čelit nejen nové náloži záporáků v čele s Electrem (Jamie Foxx), ale i osobní tragédii. K tomu se navíc druhý Amazing Spider-Man snažil nakopnout vlastní filmové univerzum, na které bohužel nikdy nedošlo. Proč a jak? Všechno se dozvíte v nové porci zajímavostí!

09) Příprava druhého dílu začala ještě před finišem natáčení jedničky – v kurzu byl totiž úspěch marveláckého filmového universa a fachmani ze Sony si chtěli kolem Spider-Mana vytvořit podobný svět. Felicity Jones tak například hraje postavu jménem Felicia, z níž se měla vyklubat Felicia Hardy aka Black Cat.

08) Do role Mary Jane Watson, tedy budoucí Peterovy lásky, byla obsazena Shailene Woodley. Její scény se sice natočily, byly však z filmu vystřiženy, protože nepasovaly k depresivnímu finále. Krom Shailene zvažovali filmaři také obsazení Jane Levy nebo Kristen Stewart.

07) Úspěchu filmu rozhodně nepomohl únik informací ze Sony poté, co neznámí (nejspíše ale severokorejští) hackeři nabourali servery a vynesli ven informace o produkci řady filmů. Amazing Spider-Man 2 byl sice tou dobou již venku, leak ale vynesl na světlo světa pikantní detaily z jeho obtížného porodu.

06) Peterův zlý šéf J. Jonah Jameson, kterého si v původní trilogii tak báječně zahrál J. K. Simmons, se mohl vyskytnout i v tomto filmu. Simmons dal na vědomí, že by si roli klidně zopakoval – vzhledem k zasazení by ale dávalo smysl obsadit roli hercem kolem čtyřicítky. Nakonec filmaři nikoho vhodného nenašli a Jameson je tak jen zmíněn v dialogu. Objevit se mohl až v nerealizované trojce...

05) Představitel Spider-Mana Andrew Garfield řekl, že komplikované natáčení finální verzi filmu nakonec uškodilo. Prý se vystřihlo hned několik podzápletek, které více vykreslovaly Peterův život, a místo nich dostaly prostor akčnější a vůbec "divácky vstřícnější" scény.

04) Emma Stone napsala absolventskou řeč Gwen Stacy sama!

03) Ačkoliv si na sebe Amazing Spider-Man 2 vydělal, utržil podstatně méně než Sony plánovalo a jeho recenze byly značně rozporuplné. Záměrem Sony bylo vytvořit filmový vesmír především kolem filmů o záporácích, což bylo v kontrastu s Marvelem a jeho přístupem značně netypickým krokem. Na výsluní měla stanout především záporácká týmovka Sinister Six, která byla rámcově podobná Sebevražednému oddílu od DC.

02) Všeho všudy měl mít snímek původně dvě přímá pokračování, třetí i čtvrtý Amazing Spider-Man mohli vznikat najednou, ačkoliv měl sám Garfield smlouvu podepsanou jen do konce trojky. Po nižších tržbách dvojky nakonec Sony půjčilo Spider-Mana Marvelu, který jej (s novou tváří) vsadil do Kapitána Ameriky 3, do Avengers 3 a 4 a do dvou zbrusu nových pavoučích sólovek.

01) Druhý Amazing Spider-Man je paradoxně prvním spidermanovským filmem, který se celý skutečně natáčel v New Yorku. Jde o nejdražší produkci, co se tam kdy kompletně usídlila.

Amazing Spider-Man 2 začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný