20. března 2023 16:30

9 věcí, které nevíte o sedmém dílu Harryho Pottera: Jak se vyřešila nahota Harryho a Hermiony?

Noc je nejtemnější před úsvitem aneb Jak se slavná sága o čaroději jménem Harry Potter blížila do velkého finále.

Sága o mladém čaroději jménem Harry Potter se pomalu ale jistě blížila svému konci, to ale naznamenalo, že by její hrdinové měli oddechu. To samé by se pak vlastně dalo aplikovat i na samotné tvůrce v době, kdy se schylovalo k natáčení velkého finále rozpůleného na dva díly. Jaké starosti museli tehdy řešit?

09) Rozdělení finální knihy na dvě části bylo a dodnes je vcelku kontroverzní – šlo však o produkční nutnost. Pracovní verze jediného filmu Harry Potter a Relikvie smrti měla po dokončení stopáž pět a půl hodiny a scénář k natáčení měl téměř pět set stran – bez rozdělení by tak výsledek nebyl pro dnešního diváka příliš snesitelný.

08) Natáčení scény, v níž se Harry objevil hned sedmkrát, bylo tak komplexní záležitostí, že Daniel Radcliffe musel postupně natočit jednu scénu zhruba devadesátkrát.

07) Jason Isaacs (Lucius Malfoy) původně zvažoval, že se do tohoto filmu nevrátí, protože se obával, že zatčení a uvěznění jeho postavy na konci filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007) bude pro něj znamenat jen velmi málo prostoru. Šel proto za J. K. Rowlingovou a poprosil, aby jeho postavu pustili z vězení. Spisovatelka mu prozradila, že se dostane ven hned v první kapitole.

06) Pro první část finále vzniklo víc jak 500 magických hůlek. Jakožto rekvizity byly na počátku každého natáčecího dne rozdány a na konci zase vybrány – mnohé z nich se však vracely rozbité.

05) Před premiérou se spekulovalo, že by se ve filmu mohl Harry objevit i v rouše Adamově, tedy nahý, což by nejspíše vedlo i k ostřejšímu ratingu. Ve finálním filmu se pak skutečně objevuje iluze líbajícího se Harryho a Hermiony, která se snaží odradit Rona – ačkoliv to však vypadá, že jsou herci nazí, ve skutečnosti na sobě měli kalhoty a Emma dokonce i skrytou podprsenkou bez ramínek. Nevinnost na place a rating v kinech tak mohly být zachovány.

04) Chvíli to vypadalo, že by se na pozici skladatele mohl vrátit i legendární John Williams, který složil hudbu k prvním třem filmům. Nakonec však musel přenechat žezlo mladším kolegům, protože už měl nasmlouvané jiné závazky. Jeho motivy se však používaly napříč celou ságou.

03) Jak už z těchto článků víte, ne vždy bylo natáčení procházka růžovou zahradou. Kaskadér David Holmes, který na place při rizikových scénách doslova zaskakoval za Daniela Radcliffa, by to ostatně mohl potvrdit. Během jednoho záskoku se totiž vážně zranil a musel do nemocnice. Stalo se tak během scény, kdy je Harry po výbuchu odhozen k zemi. David si při pádu údajně poranil záda.

02) Když Emma Watson točila scénu v Hermionině pokoji, okamžitě řekla kulisákům, že by tam mělo být mnohem více knih. Ti jejímu návrhu s gustem vyhověli.

01) Natáčelo se i v historické vesnici Lavenham v Suffolku, která je známá svou středověkou architekturou a hrázděnými domky. Aby se ovšem nic neprofláklo, venkovní záběry se natáčely bez přítomnosti herců – ti pak procházeli vesnicí uvnitř dříve vytvořených záběrů, které byly do jejich okolí dodělány pomocí digitálních triků.

Zdroj: IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný