10. května 2023 12:45

9 věcí, které nevíte o osmém dílu Harryho Pottera: Kdo z hlavních hrdinů měl definitivně zemřít?

Poslední výlet do Bradavic aneb grandiózní finále jedné z nejmilovanějších filmových sérií všech dob. Jaké zajímavosti na něj jdou vyhrabat?

Každý příběh musí někdy skončit a snad žádná sága toho nebyla lepším příkladem než právě Harry Potter, na jehož ději vyrostla celá jedna generace dětí i mladých dospělých. Co všechno naši hrdinové prožili před kamerou i za ní v závěrečném osmém filmu? To se nyní dozvíte v posledním tematickém shrnutí.

09) Jde o jediný díl z celé série, kdy je Hermiona skutečně úspěšná ve své snaze osedlat létající koště. Někdy si to už osvojit zkrátka musela!

08) Jde také o jediný díl série, v němž Snape osloví Harryho jeho křestním jménem. No vážně!

07) Zatímco většina předešlých filmů se často odehrávala během celého školního roku, většina událostí v tomto filmu se odehraje během jediného dne.

06) Tom Felton alias mladý Draco Malfoy zmínil, že když Voldemort bizarně objímá Draca, nešlo o scénu ze scénáře, ale improvizaci Ralpha Fiennese. Tom okamžik nečekal, jeho reakce je tedy veskrze autentická.

05) Absolutní herecký megakoncert předvedly Emma Watson a Helena Bonham Carter ve scéně, kdy se Hermiona magicky „převleče“ za Bellatrix, ač jí při tom zůstávají některé Hermioniny vzorce chování. Aby toho herečky dosáhly, jedna druhou na place naváděly, aby scény sehrály se vším, co k jejich postavám patří.

04) Traduje se, že Daniel Radcliffe v průběhu natáčení celé ságy zlomil až 80 hůlek! Často je prý totiž používal jako bubenické paličky.

03) Výše zmíněná statistika ale není jediné zajímavé shrnutí – maskéři také museli v průběhu ságy „vyrobit“ zhruba 5 800 jizev na Harryho čele. Samotnému Danielu Radcliffovi ji však nanášeli jen zhruba ve 2 000 případech – zbytek aplikací patřil kaskadérům a dalším zaskakovačům.

02) Daniel Radcliffe se nechal slyšet, že při čtení poslední knihy předpokládal, že do konce zemře alespoň jeden z ústředního tria. Rowlingová k tomu dodala, že na počátku psaní chtěla nechat přežít všechny tři, v prostředku ságy vážně uvažovala, že nechá umřít Rona, ale na konci se rozhodla vše zakončit šťastně.

01) Pokud byste si celou filmovou ságu chtěli pustit na jediné posezení, trvalo by vám její zhlédnutí pěkných 18 hodin a 20 minut – to celé, pokud byste tedy přeskakovali závěrečné titulky.

Zdroj: IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný