26. června 2023 00:02

9 věcí, které nevíte o Dwaynu Johnsonovi: Jak Rock pomáhal Wolverinovi?

Pamatujete si jeho první větší roli?

Byl, je a bude to prototyp hrdiny – filmový Herkules s Dwaynem „The Rockem“ Johnsonem začíná na Prima COOL už v pátek večer. Biják o tom, jak se Herkules vyrovná se svým vyhnanstvím, živí se jako žoldák a hledá cestu zpátky na Olymp (metaforicky i doslova!), platí za takového Rockova Barbara Conana. I představitel hlavní role je však sám takovým legendárním rekem. Vzpomněli jsme na devatero věcí, které o něm nejspíš nevíte!

09) Tři generace wrestlerů

Dá se říct, že byl Rock k wrestlingu doslova zrozen a předurčen! Jak jeho otec, tak i tchán spolu s třemi strýci a šesti bratranci totiž byli wrestleři. Nakonec, posuďte (o trochu níže) sami, jak Dwayneův papínek vypadal – také vidíte tu podobu? Není divu, že si Rock svého otce sám zahrál v sitcomu Zlatá sedmdesátá…

08) Genetický mišmaš

Z Johnsonovy rodinné genetiky by měl radost každý vědec – po svých rodičích je poloviční černošský Američan a poloviční Samoan. Jeho máma měla navíc k wrestlingu taktéž velmi blízko – byla jednou z mála prvních ženských uvaděček wrestlingu v Americe.

07) Hvězda rugby

Vzhledem k rodinnému zázemí asi nepřekvapí, že bylo Rockovo dětství náležitě rozlítané. Vyrůstal v Kalifornii, na Novém Zélandu, na Havaji a… v Pennsylvánii. Už tehdy byl sportovní hvězdou a rozhodl se, že bude chodit na University of Miami – byla to totiž jediná škola, která mu nenadbíhala tučnými sportovními stipendii. Odměnil se jí tím, že byl v roce 1991 v týmu, který vyhrál rugby šampionát NCAA.

06) Mladý nezbeda

To by mohlo vyvolávat dojem, že Rock vyrůstal „se zlatou lžičkou“ v puse – i když určitě netrpěl zrovna hlady, odbyl si však i rebelské období. Dle svým vlastních slov byl do 17 let „asi osmkrát nebo devětkrát“ zatčen, protože pobýval v partičce mladistvých zlodějíčků. Holt být macho má i své stinné stránky. Naštěstí z toho včas vyrostl!

05) Záliba v kuřecím

Jakožto odborníkovi na masivní tělesné proporce se Rock podepsal i pod filmy, kde by to jeden nečekal. Ve snaze nabrat svaly pro roli Wolverina jej totiž svého času kontaktoval i sám Hugh Jackman s dotazem na jeho optimální jídelníček a cvičební režim. Nakonec si od něj odnesl doporučení konzumovat (při masivním cvičení) 6 000 kalorií denně a „jíst hromady kuřecího“. Je to mimochodem zhruba trojnásobek běžné doporučené denní dávky…

04) Průlomový Star Trek

Leckdo zná Rockův filmový průlom v Mumii a Králi Škorpionovi, ještě předtím se však objevil v epizodě seriálu, který by si s wrestlingem asi asocioval málokdo. Jako mimozemský zápasník – toho času už totiž byl hvězdou wrestlingu – si zahrál v epizodě Tsunkatse ve Star Trek: Voyager.

03) Rekordní honorář

Je třeba ještě jeden důkaz, že Rock byl (vlastně podobně jako Arnie) hvězda ještě před nástupem do světa filmu? Za svůj celovečerní debut v hlavní roli Krále Škorpiona dostal Rock rekordní sumu 5,5 milionu dolarů. Šlo o vůbec nejvyšší částku pro nastupujícího herce v jeho první velké roli.

02) Rock vs. Usáma

Z titulku tohoto bodu by se mohlo zdát, že se Rock účastnil i slavného honu na bosse teroristické organizace, v tak zajímavé realitě ale bohužel nežijeme. Přesto je kuriózní, že byl právě Rock prvním civilistou, který na Twitteru nasdílel oficiální zprávu o tom, že šéfa al-Kajdy zabily americké speciální jednotky.

01) Jeho filmové vousy mají koule

Poslední kuriozita pak souvisí právě s naším Herkulem. Protože pěstovat si ve světě filmu dlouhé vousy je poněkud ošemetné hobby, maskéři museli Herkulův masivní vous suplovat jinak – to, co má proto Rock ve filmu na tváři, jsou ve skutečnosti chlupy z povrchu jačích varlat. Tenhle chlápek i tenhle film mají prostě koule!

Herkules začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný