19. ledna 2023 15:15

Nový horor pro Wednesday: V traileru Vřískotu 6 bojuje s legendárním zabijákem

Nový trailer filmu Vřískot 6

Podle tvůrce série jde o zásadní změnu a celkové přepsání pravidel.

Šestý díl novodobé hororové klasiky Vřískot vstoupí do českých kin už 9. března a konečně se představuje prvním plnohodnotným trailerem, který dává ochutnat jeho atmosféru vycházející zejména z radikální změny prostředí – poprvé totiž zamíří do velkoměsta, a to rovnou do New Yorku!

Čtyři přeživší z předchozího řádění zabijáka Ghostface v městečku Woodsboro se snaží o čerstvý start v New Yorku, jenže brzy zjistí, že obyčejný život vysokoškoláků jim bude zapovězen. „Utíkají, ale Ghostface si je stejně najde v nejkrásnějším, ale taky nejvíce děsivém městě, které je přeplněné lidmi a umí být pořádně agresivní,“ popsala pro Entertainment Weekly Melissa Barrera, představitelka hlavní hrdinky Sam.

Do role Tary se vrací Jenna Ortega, tentokrát v podstatně jiné situaci. Díky nedávnému úspěchu seriálu Wednesday, v němž hrála hlavní roli, má totiž fanoušky po celém světě. „Tara má se Sam velký problém, protože si myslí, že je k ní příliš ochranitelská a nedovolí, aby se obě posunuly v životě dál. Je mezi nimi napětí, Tara se cítí přidušená,“ vysvětlila Ortega.

Svou roli reportérky Gale Weathers si v šestce zopakuje i matadorka série Courteney Cox. „Ghostface řádící v New Yorku dává celému příběhu nové vrstvy a možnosti,“ pochválila odvahu tvůrců. Ti vrátili do příběhu taky fanoušky oblíbenou postavu milovnice hororů Kirby Reed, která se objevila ve čtvrtém dílu. „To, co se jí stalo, ji v mnohém změnilo, ale v jádru zůstala pořád sama sebou,“ ujistila její představitelka Hayden Panettiere.

Z minulé a pozitivně přijaté pětky, která se jmenovala prostě a jednoduše Vřískot (2022), zůstalo tvůrčí jádro – režisérská dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett a taky scenáristický tandem Guy Busick a James Vanderbilt. „Nepůsobí to jako šestý díl, ale spíš jako velké, odvážné a svěží přepracování,“ naznačil tvůrce celé série Kevin Williamson v rozhovoru pro SYFY Wire.

Zdroj: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný