19. července 2017 17:57

Vin Diesel dnes slaví 50. narozeniny! Viděli jste 5 jeho nejlepších filmů?

Rychle a zběsile je jen špička ledovce…

Vin Diesel patří do skupiny herců, kteří prostě odmítají stárnout. Stejně jako Brad Pitt, Tom Cruise, Will Smith nebo Keanu Reeves vypadá Vin skoro stejně jako v 90. letech, od kterých se odpíchl k hvězdné kariéře. Trilogie o Riddickovi a 8 dílů Rychle a zběsile (Vin se objevil v sedmi) jasně ukazují, že se na plešatého borce pořád chodí. Přejeme mu tedy všechno nejlepší k 50. narozeninám a tady máte výběr pěti (respektive sedmi!) jeho nejlepších filmů, které rozhodně potřebujete vidět.

5) Černočerná tma

V 90. letech Vin ještě nedostával hlavní role, všechno ale změnila Černočerná tma, v níž se objevil jako uberborec Riddick. Původně vedlejší postava na sebe strhla zdaleka nejvíc pozornosti a byla v centru hned dvou pokračování. A i když žádné z nich Černočernou tmu nedohnalo, kvality tohohle hororového výkopu to rozhodně nesráží.

4) Rychle a zběsile 5 a 8

Základem Vinovy kariéry je samozřejmě série Rychle a zběsile, u níž se fanoušci pravidelně hádají o nejlepších dílech. Patří mezi ně jednička, v níž všechno prostě začalo? Anebo třeba sedmička, která se proměnila v dojemném loučení s Paulem Walkerem? U nás rozhodně vede pětka, v níž se Rychle a zběsile proměnilo v těžkotonážní spektákl, a hned za ní máme nejradši letošní osmičku. Ta je totiž tak šílená a velkolepá, že ji prostě nejde nemilovat!

3) Strážci Galaxie Vol. 1 a 2

Pro pár lidí to je možná překvapení, ale většina z vás určitě ví, že Vin Diesel namlouvá Groota ve Strážcích Galaxie. V českém dabingu si Vinův chraplák bohužel neužijete. Pokud ale holdujete angličtině, mělo by se vám jeho „I Am Groot“ nesmazatelně zapsat do paměti, stejně jako oba nesmírně zábavné a dojemné filmy!

2) Železný obr

Dabování Groota nicméně není první hlasovou štací, v níž Vin Diesel probouzel smích i pláč. Už v roce 1999 totiž namluvil titulního hrdinu pohádky Železný obr, v níž se jeho obří robot z vesmíru kamarádil s devítiletým chlapcem. Film je dodnes jedním z nejhezčích animáků a prý se jím inspiruje nadcházející transformeří sólovka Bumblebeeho. Pokud jste ho tedy neviděli, máte nejvyšší čas to dohnat!

1) Zachraňte vojína Ryana

Možná vám to kdysi uniklo nebo si to nepamatujete, ale Vin Diesel je ve válečné klasice Zachraňte vojína Ryana! Má tu vedlejší roli vojína Adriana Caparzy, který se vydává na misi s Hanksovým kapitánem Millerem a… no řekněme, že to pro něj nedopadne úplně dobře. Ryan je každopádně nejlepším bijákem, ve kterém se Vin Diesel objevil. A nejspíš budete souhlasit, že tuhle kariérní špičku asi jen tak nepřekoná.

Který Dieselův film máte nejradši vy? Dejte vědět v komentářích!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný