18. července 2019 09:50

Nejšílenější film roku je tady! Hitler v jeho traileru masakruje nepřátele ze hřbetu T-Rexe

Náckové ve vesmíru vracejí úder!

Možná si ještě vzpomínáte na první díl Iron Sky z roku 2012, který se hned zařadil mezi nejšílenější filmová béčka posledních let. Nebyl z něho sice velký hit, ale získal si takovou fanouškovskou základu, že byla schopná pomocí crowdfungingové kampaně zaplatit druhý díl.

Ten už běžel v kinech vybraných zemí a v pátek 19. července si odbude premiéru na internetu. Jmenuje se velkohubě Iron Sky: The Coming Race a je v něm - jak už to u druhých dílu bývá - všeho víc.

A o čem je vlastně řeč? Třeba o ještěří vzpouře světových lídrů, mezi nimiž je i Putin nebo Hitler jezdící na T-Rexovi, měsíčních náccích, mutantech, šílených věděckých experimentech, ujetých kosmických bourácích, muzikálových číslech s bojovými uměními a hlavní hrdince, kterou si zapamatujete prostě jako Obivanku.

Iron Sky je vlastně pokleslým mixem všech možných filmových stylů i žánrů a opravdu ho nelze hodnotit jako dobrý nebo špatný film, protože jde spíš o výron fanouškovských fantazií, kde se parodie míchá s poctou.

Nám se vybavují filmy jako Spaceballs, Mad Max, Den nezávislosti nebo Austin Powers. Ale nejvíc možná videoherní Wolfenstein, v které se taky ocitáme v alternativní verzi dějin, kde se to jen hemží technologicky vyspělými nácky.

Líbí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný